Wpis z mikrobloga

Wszyscy teraz wymieniają się swoimi książkami, więc i ja się pochwalę dziełami, które najbardziej na mnie wpłynęły.
1. Myśl nowoczesnego Polaka – Od tej książki zaczęła się moja przygoda z nacjonalizmem.
2. Sacrum, a profanum: o istocie sfery religijnej – Dzięki temu dziełu doceniłem znaczenie religii.
3. Antychryst – Dzięki tej książkę zniechęciłem się do chrześcijaństwa.
4. Manifest Komunistyczny – Książka wpłynęła na mój krytyczny stosunek do kapitalizmu.
5. Metafizyka Narodowego Bolszewizmu – Po niej dostrzegłem możliwość łączenia idei nacjonalistycznych i lewicowych.
6. Kulturowe sprzeczności kapitalizmu – Po tej książce odkryłem, że konserwatyzm z socjalizmem też może współgrać. Za to kapitalizm nie bardzo.
7. Idee mają konsekwencje – Ta książka przez długi czas dosyć mocno mnie przekonywała do konserwatyzmu.
8. Mit słowiański – Tutaj przekonałem się do pogańskiego nacjonalizmu.
9. Bunt mas i psychologia tłumu – Po tych książkach trochę zacząłem być bardziej sceptyczny na idee lewicowe i poszedłem bardziej w stronę elitaryzmu.
10. Mieć czy być – Dzięki temu dziełu zrozumiałem, że Karoń gada bzdury xD No i jeszcze bardziej zacząłem krytycznie patrzyć na kapitalizm.
#nacjonalizm #filozofia #antykapitalizm #ksiazki #konserwatyzm
  • 9