Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Miarbelki z #emigracja #emigrujzwykopem mam do was pytanie.
Jaki kraj polecacie do wyprowadzki najlepiej na stałe? Moglibyście podać też dane plusy czy minusy danego kraju.
Z różową chcemy w końcu wyrwać się z tego państwa idącego do nikąd i szukamy zdecydowanie lepszej [nawet w czach tej "pandemii" alternatywy] Myśleliśmy o Holandii - tylko nie jako zbieracz truskawek a coś bardziej "ogarniętego" może macie jakieś strony internetowe, znajomych czy sami pomieszkujecie i możecie wyrazić opinię o tym kraju? a może macie lepszą alternatywę? Ja i Różowa mamy komunikatywny angielski w standardzie a niemieckiego to tak nicht sehr gut.
#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #holandia
  • 4
@JCross:
W czasach pandemii to zdecydowanie najlepsza jest Szwecja, w poprzednim roku byłem tam kilkanaście razy, więc jakąś opinię mam. Ale przy normalnej, nie pandemicznej sytuacji nie zdecydowałbym się tak na życie.

Minusy:
-zarobki nie są aż takie wysokie jak się wydaje
-wszystko jest bardzo drogie, a zwłaszcza alkohol, jeśli nie możesz obyć się bez alkoholu to raczej nie polecam. Nieruchomości horrendalnie drogie.
-zła pogoda przez większą część roku, na południu
@JCross: ja bym polecil Wielka Brytanie ale po brexicie to moze byc ciezko. Ogolnie tutaj, jesli masz jakis fach/umiejetnosci, to mozna zarobic bardzo dobre pieniadze. Zycie na polnocy albo na polnocnym zachodzie Anglii nie jest takie drogie a pracy jest duzo i jest dobrze platna. Jesli masz jakas mozliwosc na pozwolenie na prace w UK to wal smialo a chetnie pomoge.

Z doswiadczenia moich najomych moge Ci odradzic szukanie pracy za
@JCross: Jesli jednak zdecydowalibyscie sie na UK to z plusow:

+dobra kasa za konkretna prace, +wszyscy sa mili (albo udaja ale i tak wychodzi, ze wszyscy sa mili dla Ciebie), +zero biurokracji (wszystko mozna zalatwic przez internet, telefon bardzo szybko), +ceny zycia na polnocy i na zachodzie sa bardzo zadowalajace (o wiele bardziej niz Londyn i okolice), +jesli lubicie pozwiedzac to tu jest wieeeele pieknych miejsc do zwiedzania (gory, zamki, wodospady