Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#motocykle #mechanika #yamaha #fz6
Po zimie uruchomiłem motocykl, ładne odpalenie ale problem polega na nierównej pracy silnika. Dzieje się to nie na zimnym tylko jak trochę pochodzi. Błędy w trybie diagnostycznym wyskakiwały 14, 22 i 46 ale po skasowaniu, uruchomieniu i jeździe testowej juz nie ma żadnych. Świece zmienione na nowe irydowe, na starych w sezonie było ok a zaczęło się jakoś w styczniu jak odpaliłem pierwszy raz po postoju zimowym. Dziś się przejechałem i podczas jazdy z dołu się dławi trochę, dalej się wkręca normalnie I przy ~14000 a nawet trochę wcześniej jest tak jakby odcięcie zapłonu, nagle przestaje ciągnąć ale nie wiem jak było wcześniej bo raczej nie kręciłem tak wysoko więc nie wiem jak wygląda odcięcie. Czy możliwe by było ze od lipnego paliwa? Zalałem pełny bak przed postojem zimowym właśnie beż żadnego dodatku. Problem słychać na filmiku. Macie jakieś sugestie?

https://youtu.be/kWta5P0aj0Q
  • 8
@ironek105: Ja bym właśnie chyba zaczął od paliwa. Przez kilka dobrych lat zawsze po zimie odpałałem sprzęty i nigdy nie miałem żadnych problemów, ale raz miałem objawy podobne do twoich i zmiana paliwa wszystko naprawiła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xaarkes2: dzwoniłem do takiego mechanika i też mi tak powiedział właśnie. Bo kurde przed zimą wszystko było elegancko, równiutko chodził i w ogóle ale no nie wiem jakie są objawy np padniętego wtrysku albo czegoś innego
@ironek105: A to nie ten slynny TPS? To sie objawia tym ze faluje i jest na to akcja serwisowa jak nikt tego jeszcze nie robil to za darmo w ASO masz nowy.
Najpierw to go przepal ostro gdzies na ekspresowce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PancakeV: tps wg menu serwisowego jak sprawdzałem to w normie, obroty podczas jazdy nie falują ani nie gaśnie więc to chyba nie to... spróbuję jak będzie czas i warunki z tym paliwem... będę miło zaskoczony i w niezłym szoku jak okaże się prawda :)
Czy możliwe by było ze od lipnego paliwa? Zalałem pełny bak przed postojem zimowym właśnie beż żadnego dodatku.


@ironek105: zalałem w listopadzie, odpalałem na koniec lutego i gasł. Zalałem świeże i jest ok.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aarahon: wołam po długim czasie ale dopiero teraz to ogarnąłem. Komuś może się przyda. No więc, w tym sezonie okazało się że moto pracuje tak samo więc postanowiłem jechać do mechanika. Świece założyłem w zeszłym roku irydowe i po sezonie teraz mi wymienił na zwykle bo przebicia miały tamte i ogólnie mówił, że on nie jest zwolennikiem irydów. Do tego wykonana synchronizacja zaworów ale problem gubienia obrotów dalej występował... okazało się,