Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam do Was pytanko, wie ktoś może jak w Vegas Pro 18 wyłączyć efekt maskowania twarzy w danym momencie? Bo szukam tego na necie i nie mogę znaleźć. Chodzi o to, że nakładam maskę na twarz w celu anonimizacji danej osoby i w momencie, gdy znika ona z kadru chce, żeby efekt maskowania również zniknął. Pomoże ktoś? Będę mega wdzięczny.
#vegas #sonyvegas #informatyka #grafika #pytanie #kiciochpyta #video #montaz #montazfilmow #moviemaking
  • 6
@Nanuno: ale jak robisz maske, na glownym filmie, czy na materiale, ktory chcesz wkleic na chwile? bo jak na glownym to po prostu zrob to na materiale, ktory ma sie na chwile pojawic (musi byc na osi na glownym filmem) i tam ustaw maske i przytnij ten material zgodnie z tym co pisal @cynamonowazaslona:
@imo0mfg Wrzucam gotowy film na ścieżkę i mam zanonimizowac twarz. Wszystko gra, tylko, że później w pewnym momencie osoba, której maskuje twarz schodzi z kadru i nie chce, żeby efekt tak zwanego "blura" zostawał dalej na filmie i maskował jakieś losowe miejsca.
@Logytaze Ja też od niedawna bawię się w Vegasie, więc też wiele rzeczy jeszcze nie wiem, ale pozmieniało się trochę w najnowszej wersji. Zmienili na przykład opcje Motion Tracking. Właśnie ja to robię tak, że dodaje najpierw Motion Tracking, później kopiuje ścieżkę i na tą skopiowana dodaje efekt bezier masking i pixalete.