Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki! Co powiecie na #rozdajo w którym można wygrać nowe życie dla swoich ulubionych butów?

Jedna osoba dostanie ode mnie renowację obuwia, na którą składa się czyszczenie, naprawa rys i otarć, odświeżenie koloru i wybielenie midsoli (jeśli będzie taka potrzeba). Właściwie, to czego potrzeba butom zwycięzcy, uzgodnimy razem po wygranej. :)

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem, żeby zacząć zarabiać na tym co kocham robić, czyli na renowacji butów. Łączenie tej pasji z „normalną” pracą zaczyna być męczące, bo po prostu brakuje mi czasu na #rekodzielo . Żeby jednak podjąć ostateczną decyzję, muszę zbadać rynek. :)

Oto co trzeba zrobić żeby wygrać:
1) dać plusik
2) w komentarzu napisać czy byłbyś zainteresowany/a taką usługą (w cenach od około 35zł za zwykłe czyszczenie, przez około 80zł za podstawową renowację, po około 250zł za full renowację przywracania martwych butów z zaświatów lub indywidualną customizację). To jest pytanie otwarte i tak naprawdę można napisać wszystko, co pomoże mi zbadać rynek- rady, uwagi lub przemyślenia dlaczego tak i dlaczego nie.

WAŻNE: to, czy byłbyś zainteresowany usługą renowacji lub customizacji butów nie ma wpływu na wygraną w rozdajo! Jak napiszesz w komentarzu, że cię to zupełnie nie interesuje i uważasz pomysł za żałosny, to oczywiście wciąż możesz wygrać. Dlatego proszę nie słodzić i pisać szczerze.

Właściwie to tyle. Na wywiązanie się z rozdajo daję sobie czas do końca maja. Prawdopodobnie zwycięzca otrzyma swoje buty dużo wcześniej, ale chcę mieć spory margines na nieprzewidziane sytuacje. Wysyłkę opłacam ja w dwie strony. Losowanie przez mirkorandom w piątek po 20.
sudiczka - Mirki i Mirabelki! Co powiecie na #rozdajo w którym można wygrać nowe życi...

źródło: comment_1615992744oNBsOTqIFxwXFE6SXLFsGQ.jpg

Pobierz
  • 278
@sudiczka: Czy jesteś w stanie coś poradzić na rozerwaną siatkę na czubku dużego palca w Adidasach? Mam prawie nową parę, z której jeden but zniszczył się od sprzęgła w samochodzie. Leżą od paru lat w szafie i szkoda mi ich wyrzucić bo nie był to tani model :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sudiczka: szkoda by mi było dać 250zl za renowacje butów, ale już za podstawową pewnie bym dał 80zl raz sezon żeby tylko nie chodzić i szukać nowych. Jeśli oczywiście było by wyjaśnione co wchodzi w renowacje.
@sudiczka: Jeżeli za 250zł miałbym super renowacje moich butów to bym mógł zapłacić. Jasne można kupić za tę cenę parę nowych butów, nawet dwie a nawet trzy, ale ja mam swoje, do których czuję sentyment, które mają już wiele lat i wiele razem przeszliśmy, dosłownie i w przenośni. Z racji, że już nie da się ich nigdzie kupić bo mają ponad 8 lat to za możliwość odnowienia ich bym tych 250zł
@sudiczka: Bardzo fajnie że wracają stare zawody i dostosowują się do nowych realiów ale zwykłego Polaka nie będzie na to stać bo za tyle kupi z dwie pary butów. Moim zdaniem musisz celować w jakichś sneakerhedów albo dandysów ktrcyh buty są warte tak z 1k. Ciekawą opcją jest też dorobienie do tego jakiejś eko otoczki żeby nie wyrzucać butów szczególnie skórzanych tylko je naprawiać. Rozumiem że usługa musi kosztować ale moim
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sudiczka: ooo mam buty do odratowania chciałbym wygrać :) co do cen wszytsko zależałoby od butów, najdroższe buty jakie mam to pewnie takie skórzane 250 złotych jakby były mocne zniszczone to 100 bym dał. Fajna opcja by było jakbyś robiła wstępną wycenę na podstawie zdjęć i można by było dostarcza buty poprzez wysyłkę i taki sam odbiór :) mam parę butów do odratowania i jakbym mógł je wysłać inpostem to bym
@sudiczka: Oczywiście, że byłbym zainteresowany. Mam kilka par w cenach 700-900 zł co jest dla mnie dużą sumą i chętnie wydałbym te 250 zł na full renowację zamiast wyrzucać reto js'y do śmieci albo czekać latami na nastepną premierę danego cw. Aktualnie będę się rozglądał za podklejeniem toeboxa w jednej parze, zrobienie zapiętka w kolejnej i kompletną renowacją jednej dojechanej ostro parki (a mam do nich sentyment ( ͡° ͜
@sudiczka: Ja osobiście, uważam, że tak. Po pierwsze a) z sentymentu do niektórych par butów b) ekologia i minimalizm - nie lubię kupować nowych rzeczy.
Natomiast czy jest dostatecznie dużo osób, do których to przemówi? Nie mam pojęcia.

Jednak mamy tak trochę czasy butów z gównolitu wymienianych co sezon.