Wpis z mikrobloga

@GienekZFabrykiOkienek: jak pracodawcy od razu chcą cudów a nie dają nikomu szansy się szkolić - to sory , ale taka januszerka powinna być gnębiona
każdy musi gdzieś zacząć - oni nie dają zacząć

wiem po sobie - ukończyłem politechnikę, miałem na niej dobre wyniki , potem zmagałem się rok ponad z wysyłaniem CV na które się dowiadywałem, że szukają kogoś kto ma przynajmniej 5 lat doświadczenia udokumentowanego a ja byłem prosto
@buczubuczu: może nieprecyzyjnie napisałem - każdy oczekiwał pracownika z doświadczeniem - a ja będąc po dziennych (mimo że polibuda) to półtora roku bezrobocia,
to plaga polskiego rynku pracy - kończysz studia i ... nic
a potem jęk pracodawców, że np. brakuje inżynierów - nie dodają "brakuje konstruktorów za 3000 złotych co mają 10 lat doświadczenia w tych produktach które robię"
ale też i bywało tak, że wysyłałem CV i potem słyszałem,
@buczubuczu: odpisała mi jakaś firma - polska sp zoo
"szukamy osoby do prostych prac biurowych" "z podstawową umiejętnością czytania rysunku technicznego"

"projekty i wstępna dokumentacja urządzeń przychodzą w formacie SolidWorks z Niemiec, w języku niemieckim, praca polega m.in. na poprawieniu i zmianie schematu obwodów elektrycznych czy ciśnienia urządzeń do linii produkcyjnych i przełożenie tego na język ukraiński , bo produkcja ze względu na koszty miała by odbywać się na Ukrainie"

a
@vilas: dodajmy wieczne samodoskonalenie po pracy, zeby nie odstawac. Nie mozesz zostac mlotkowym w fabryce mlotkow. I sobie po pracy jechac na dzialke. Musisz ciagle walczyc, bo zawsze sie znajdzie hindus na twoje miejsce.
@qusqui21: to czemu oferty są tak płatne jak dla młotkowego?
ja po pracy chce się zająć hobby, rodziną, przyjaciółmi, sportem
chore nie sądzisz ?
po pracy mamy mieć przecież rodzinę, dzieci, żony, hobby, sport, wycieczkę, spacer do parku czy obejrzenie filmu
@qusqui21: lub pod Wawą za 4000 netto czyli 1500 netto niż urzędnicy w sanepidach i innych inspekcjach
ewentualnie za 4500 drzwi montuje i okna, lub za 7000 glazurę kładzie

mam kumpla - robi w fabryce czekoladek w Grójcu - 4 netto
mam kumpli w sanepidzie, laboratoria naukowe badające czy żywność nie truje - 2500
znam typa co montuje okna, drzwi, 4500 to dla niego mało miesięcznie
są oferty dla inżynierów za