Wpis z mikrobloga

Wypróbowałam osobiście nowy formularz rządowy do zlecania testu na #covid19
W zeszłym tygodniu, w poniedziałek i wtorek miałam kontakt z osobą, której wczoraj wyszedł pozytywny. Zaczęłam mieć objawy typowe dla przeziębienia więc wypełniłam formularz na stronie gov.pl/dom i podałam swoje dane. Formularz wypełniałam wczoraj, niestety do teraz nikt nie oddzwonił, chociaż ryzyko zakażenia wskazało jako "wysokie" ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Do mojego lekarza poz nie mogę się dodzwonić ¯_(ツ)_/¯
(jeszcze nie) #koronawirus
  • 21
Czekałam od 12:30 wczoraj do 15:00 dzisiaj.

Z informacji uzyskanej od miłego konsultanta 800190590 - "jest tak dużo zgłoszeń, że czas oczekiwania na telefon zwrotny może wynieść nawet dwa dni (wysokie ryzyko) XD
@dziecielinapala: Tak, też mnie poinformowali że skierowaniami zajmuje się Ministerstwo Zdrowia.

Dzwoniłam z ciekawości dwa razy, pierwszy gość powiedział j.w. a kobieta że kontaktują się do 24 godzin, ale ogólnie, tak jak piszesz, że to nie oni są odpowiedzialni i w ogóle czego ja chce xD
@antkowa: próbuje dostać te #!$%@? skierowanie od wtorku, oddzwaniali do mnie dwa razy, za pierwszym razem pani mnie poinformowała, że wystawia skierowanie i od tego momentu jestem na kwarantannie, miejsce i data testu przyjdą smsem i info o kwarantannie będzie na ikp. Po 12 godzinach czekania nie pojawiło się nic, więc zgłosiłem się jeszcze raz, jak oddzwonili to przedstawiłem pani sytuacje, przeprosiła i zapewniła, że wystawia skierowanie i do pół godziny
@antkowa: ja muszę się dobijać od rana do rodzinnego, dzisiaj już mnie odesłali z kwitkiem, zaproponowali rejestracje przez rządowy formularz to wyjaśniłem pani sytuacje i tylko razem się śmialiśmy przez łzy...
@antkowa pojawiła mi się informacja, że jestem na kwarantannie, ale nie przyszedł SMS ze skierowaniem. Dzwoniłem na infolinie to wystawiła zlecenie priorytetowe do sanepidu, oddzwonili o 8 30 i podali mi nr skierowania, właśnie wracam z wymazu, ogólne podsumowanie formularza covidowego - negatywne XD
@krycek2: mam numer skierowania (podali mi przez tel) ale dalej nie mam wbitej kwarantanny ani nie przyszedł SMS. Co robić - jechać na test samodzielnie, czy wysyłać znów formularz, czy co xD
@antkowa: numer skierowania jest najważniejszy żeby pobrali wymaz, także jedź śmiało, kwarantanna przyjdzie swoją drogą ;p

z numerem skierowania możesz jechać do jakiegokolwiek punktu, żadnych zapisów nie ma, przynajmniej tak u mnie w mieście jest, stajesz w kolejke i tyle