Wpis z mikrobloga

Kilka tygodni temu media obiegła wiadomość, że w sprawie karnej, którą prowadzimy przeciwko Tadeuszowi Rydzykowi i innym członkom zarządu Fundacji Lux Veritatis jest już nadana sygnatura. Nie komentowaliśmy tych wieści w jakiś szczególny sposób, czekając raczej na jakieś kroki ze strony sądu.
I oto są - dostaliśmy zawiadomienie o terminie pierwszej rozprawy, który wyznaczono na: 9 kwietnia 2021 r. godz. 12:00.
Co to oznacza? Po pierwsze, że Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora, o którym kiedyś pisaliśmy, a który zmierzał do umorzenia postępowania. Po drugie, że po latach zmagań zobaczymy zarząd Fundacji na ławie oskarżonych.
Mamy nadzieję, że podczas tej i kolejnych rozpraw będziecie z nami - ciałem lub duchem. Zapraszamy!
Więcej: Mamy termin sprawy karnej z Fundacją Tadeusza Rydzyka!

Wołam:


__
Nie złość się na darmo! Przekaż nam 1%. Zrobimy, co trzeba. KRS 0000181348 www.siecobywatelska.pl/1-procent
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #rydzyk #luxveritatis
WatchdogPolska - Kilka tygodni temu media obiegła wiadomość, że w sprawie karnej, któ...

źródło: comment_1616148504eMaJ6eE1vO98uCXUQnyGKt.jpg

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Dziś miałem spotkanie z prawnikiem z kancelarii, która nas obsługuje i od wczoraj mu sprawy odraczają z powodu koronawirusa. Przewidują, że od poniedziałku nawet Krajowa Izba Odwoławcza wstrzyma posiedzenia (część podobno ma przejść na tryb zdalny).
  • Odpowiedz
a czy wy tego 9 kwietnia możecie uczestniczyć w rozprawie? To ostatni dzień lokdałnu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@cecyl: Na razie nic nie stoi na przeszkodzie. Nasz pełnomocnik będzie, nasz prezes jest wezwany na świadka, liczymy też, że uda się wejść jako publiczność, choć tu już może być różnie, będziemy sprawdzać, bo sytuacja może się zmieniać.
A z lockdownem zerknij, najnowsze rozporządzenie nie jest nawet jeszcze podpisane,
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Po wczorajszym programie Anity Gargas licze, że z równą zaciekłościa złożycie zawiadomienie do sądu przeciw Donaldowi Tuskowi oraz reszcie rządu za zdrade i zaprzaństwo. To nie godzi sie premierowi. Powinien dożywotnio być wyautowany z Polityki.
  • Odpowiedz