Wpis z mikrobloga

Elo Miruny z tagu #lysienie #finasteryd #minoxidil #wlosy

Biorę fina już prawie 11 miesięcy, to są moje wnioski, niestety nie jestem w stanie stwierdzić na ile to wiek (różnica 2 lat), ile lockdown spowodował, a co jest skutkiem ubocznym fina i minoxa.

- wrażenie, że twarz mi się jakby starzeje, w sensie jest opuchnięte oczy i ogólnie zmęcozna morda po aplikacji minoxa
- mniejsze libido i to serio na początku myślałem w sumie spoko, ale nie nie jest to spoko xD
- czasem problem z postawieniem pitoka - nie jest tak, że nie wstanie ale trzeba np. dłużej albo mocniejszą stymulację
- nie chce mi się zupełnie ćwiczyć w ogóle
- przytyłem na brzuchu, a spadło mi kilka cm z bicka i klaty (2 lata temu przy przerwie prawie rocznej od ćwiczeń i jedzeniu gówna + chlaniu kilka razy w tygodniu - erasmus vibes - nie przytyłem nic na brzuchu tylko waga spadła o 5 kg, teraz waga stoi, z mięśni schodzi, a brzuch rośnie)
- ogólnie zmęczenie i chyba depresja mood
- wkurzam się, że już 11 miesięcy, a efekty niby są, ale gówno nie efekty, jak patrzę jakie ludzie mają na reddit

Chyba nie mam już siły tego brać i odstawię wszystko + zgolę się na łyso
  • 29
  • Odpowiedz
@cocodzamboidoprzodu: nie chodzi tylko o przytycie, ale o inne rzeczy o których wspomniałem, zamierzać zacząć #!$%@?ć srogo i zobaczymy za jakiś czas, problem jest taki, że w domu jest brak motywacji do ćwiczeń i może to nie jest przez fina może jest, ale jak był pierwszy lockdown i pierwsza fala to nie miałem problemu z ćwiczeniami w domu, od kiedy biorę fina to mam problem, jeśli chodziłoby tylko o przytycie i
  • Odpowiedz
@Addis
Wiesz po przerwie dłuższej od ćwiczeń też się ciężko do nich zabrac. Spróbuj przycisnąć 2-3 tyg regularnie i daj znać czy widzisz jakąś poprawę. Szczerze to nie sądzę że fin w tym aspekcie negatywnie na ciebie wpływa.
Ja np na siłkę mogłem biegać regularnie a jak wszystko zamknięte to mam dużo mniejszą motywację do ćwiczeń takich jak pompki, podciąganie na chacie itp. Ale to bardziej wina lockdownu chyba. Wszystko jest takie
  • Odpowiedz
@Addis: punkt pierwszy, minox najbardziej prawdopodobny, punkt drugi fina plus deprecha, w pozostałcych przypadkach te dwie rzeczy bez większego wpływu. No może na tą deprechę jeszcze sie fina składać, takie koło zamknięte troche.
  • Odpowiedz
@Addis 1. To jeden ze skutków ubocznych minoxa. Niestety trafiło na Ciebie
2. Możliwe aczkolwiek ja to tłumacze sobie inaczej. Za spadek libido odpowiada niski wolny T który pewnie jak zbadasz to Ci wyjdzie ;)
3. Patrz wyżej.
4. To się zmotywuj
5. Starzejesz się kolego. Niestety nic wieczne nie jest także forma i możliwość jej utrzymania jak za 18latka
6. Patrz co się zmieniło od roku. Chcesz to zwalić na fina,
  • Odpowiedz
@Addis: a robiłeś może badanie testosteronu przed braniem finasterydu? Fina zresztą może podnosić testosteron z powodu blokady konwersji. Warto żebyś sprawdził też poziom prolaktyny i estradiolu, żeby wykluczyć jakieś większe odchylenia w hormonach.
  • Odpowiedz
@Addis: dam sobie rękę uciąć, że to badanie na testosteron całkowity ( ͡° ͜ʖ ͡°). Rodzinny nie wiem, ale jeśli już to raczej endo niż dermatolog.
  • Odpowiedz
@Addis raczej nie. Musisz wyskrobać trochę zł i zrobić. Prolaktyna, estradiol to tanie badania. Wolny T jest trochę droższy ok 90zł

Ogólnie to radzę Ci boostowac wolne T. Co i jak znajdziesz na necie.
  • Odpowiedz