Wpis z mikrobloga

W bliskiej rodzinie pojawil się covid, jesteśmy na izolacji.
Pytanie do osób, które przeszły. W jaki sposób się przygotować na chorobę? Tzn, chciałbym wiedzieć czy warto kupić 10 litrów wody, 5 pace ibupromu, kilo cytryn itd? Nie szukam jakiejś tajemnej wiedzy tylko porady jak najlepiej przejść to gówno
#koronawirus
  • 31
  • Odpowiedz
@samuray możliwe, że nie jesteś chory albo rozejdzie się po kościach. Ile masz lat? Chorujesz na coś? Ja mam 35 i nie było źle. Rodzice przed 69tką i też ok. Choć było mocno osłabieni a mama miewała duszności (ja w sumie też, ale lekko). Nie mieliśmy wielkiej gorączki, kaszlu mocnego. Media podają info o najgorszych przebiegach a większość ma lekko.
  • Odpowiedz
@Zona_faraona: Jestem trochę młodszy niż Ty i nigdy nie chorowałem jakoś specjalnie więc raczej jestem spokojny o siebie ale nadal chce zrobić wszystko, żeby przejść to ( w razie co ) dość łagodnie bo nie lubie być chory i tracić czasu na leżenie w łóżku a nie daj Bóg w szpitalu.
Obawiam się jedynie tej nowej odmiany bo jest świeża i mam poczucie że nie do końca wiemy jak ją leczyć.
  • Odpowiedz
@samuray leczysz objawy. Masz gorączkę, leki, masz kaszel, inne leki.

Nie myśl o odmianach itd. pomysł, że za 10 dni możesz mieć to w dupie i nie martwić się w sklepie, jak ktoś blisko stanął ze źle założona maską, że cię zaraził.
  • Odpowiedz
@samuray: To co napisali wyzej o witaminkach/ suplementach, ale pamietaj ze goraczka trwajaca powyzej 3 dni moze oznaczac ze zaczelo sie zapalenie pluc, nie leczyc jej na wlasna reke, tylko koniecznie kontakt z lekarzem. Jesli goraczka przestanie sie zbijac Gripexem/czyms to tak samo.


@samuray dużo pić, kontrolować stan zdrowia, dbać o nawilżenie powietrza oraz jedzenie. nie zbijać temperatury do 38 stopni, obserwować objawy, w przypadku duszności zgłosić się do lekarza. Pomocny
  • Odpowiedz
@lukaszzz: dzięki. Rozumiem że nie ma, ale mam poczucie że jeżeli osoba jest względnie młoda, to leczenie objawów może być korzystne dla samego samopoczucia. Myślę również że czosnek, imbir czy witamina D nie zaszkodzą
  • Odpowiedz
@lukaszzz: dzięki. Rozumiem że nie ma, ale mam poczucie że jeżeli osoba jest względnie młoda, to leczenie objawów może być korzystne dla samego samopoczucia. Myślę również że czosnek, imbir czy witamina D nie zaszkodzą


@samuray: ja jadłem rosół i leżałem w domu. Miałem dwa dni gorączki 38, potem objawy ustały, przez kilka kolejnych dni utrzymywały się problemy neurologiczne. Duszność jest do dziś
  • Odpowiedz
@samuray: siostra miała około tygodnia gorączkę, dość spory kaszel i ogólne osłabienie.
ja od 7-10 dni nie mam zupełnie węchu, ale innych objawów brak. gdyby nie ten węch to byśmy nawet nie pomyśleli, że to może być koronka
  • Odpowiedz