Wpis z mikrobloga

Ostatnio na jednej z grup P2P pojawił się emocjonalny wpis jednego z inwestorów, że mimo pozytywnych zwrotów w KZT na Mintosie, po przeliczeniu z powrotem na złotówki wyszedł niemal na zero, a podatek od zysków pozostaje. Źródło tego problemu opisałem w najnowszym wpisie na temat ryzyka walutowego.

Szczegółowy post na -> panpieniadz.blog

Znacie jakieś ciekawe historie związane z efektami gwałtownych zmian kursów walut w kontekście inwestycji?

#finanse #pasywny #p2p #mintos #crowdestor #estateguru #evoestate #lendermarket #panpieniadz
  • 4
  • Odpowiedz
@Silvervend: Szczeglnie wokół tenge i rubla krąży przekonanie, że te waluty kiedyś odbiją. Ja osobiście raczej się wstrzymuje od takich inwestycji. Jeśli tak grasz świadomie to śmiało! Trzeba mieć jednak pojęcie, że nie tylko zakładasz, że pożyczki wypalą, ale również spekulujesz na kursach walut.

Widziałem natomaist że @shaki24 w podsumowaniach na Growing.Money też śmiało dofinansowywuje strategię na RUB&KZT. Każdy ma swoje plany. Może chciałbyś się nimi podzielić w kontekście właśnie ryzyka
  • Odpowiedz
@scrubGrub tu nie bardzo jest się czym dzielić. XD Przede wszystkim, inwestując w cokolwiek, trzeba zdawać sobie sprawę z ryzyka. Pożyczki p2p w KZT czy RUB należą do instrumentów wysokiego ryzyka. Osoba, która zainwestowała w taki instrument i popełniła jakiś emocjonalny wpis, to znaczy, że nie wiedziała co robi. ¯\(ツ)

Weźmy sobie KZT i pożyczki w tej walucie. Czy ten człowiek interesował się trendem z ostatnich 15 lat? Czy wie,
  • Odpowiedz
@scrubGrub: Uważam, że prawdopodobieństwo że te waluty w przyszłości zyskają na wartości jest wyższe, niż że spadki będą kontynuowane.
- kryzys - to ucieczka do walut silnych, jeżeli go pokonamy i gospodarki się unormują to waluty słabe powinny odbić
- cykle koniunkturalne - pora na surowce, spółki value i emerging market, chyba już widać ten trend na rynku, kapitał już zaczął płynąć do Rosji, Brazylii, Chile, etc. etc.

Zalecam dywersyfikację oraz
  • Odpowiedz