Wpis z mikrobloga

Rysunek obrazujący warstwy i etapy w budowie drogi przez Rzymian. Drogi które w dużej części przetrwały po 2000 lat.

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii - plusując ten komentarz bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

Sprawdź też mój blog WWW firmowy SKLEP ZH oraz kanał na YT

#historia #starozytnosc #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #rzym #budownictwo #drogi #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #archeologia
Zwiadowca_Historii - Rysunek obrazujący warstwy i etapy w budowie drogi przez Rzymian...

źródło: comment_16164384761N85ZUgLH93ghwWKNbxxYi.jpg

Pobierz
  • 17
@Zwiadowca_Historii: fajne ale nie ma sie czym podniecac. nie zebym sie #!$%@?ł ale zrobili konstrukcje jak pod KR6, podczas gdy w rzeczywistosci uzycie odpowiadalo KR1. dodatkowo tak trwala konstrukcja wymuszala w kolejnych, nowo projektowanych rozwiazaniach transportowych, dostosowania do tej szerokosci jezdni. zatem przez przewartosciowana konstruckje nawierzchni dzis jezdzimy z tym kretynskim rozstawem osi, ktory wzial sie z rozstawu kół wozu, jaki ciagnal koń 2000 lat temu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
@hans-olo-olo: skoro nie wiesz jaki powinien być rozstaw osi, to czemu twierdzisz, że obecny jest kretyński? I skąd news, że rozstawy osi współczesnych aut są dostosowane do rzymskich wozów? Bardzo to ciekawe, bo w Europie podział aut na klasy jest zależny od ich rozmiarów, w tym rozstawu osi. Przejrzałem na szybko parę artykułów i nie znalazłem wzmianki. Podeślij źródło jeśli masz.