Wpis z mikrobloga

Dzień dobry. Lekarz w lutym wysłał mnie na badania krwi, ze względu na dramatyczne wypadanie włosów. Niedoczynność stwierdzona ok. dwa lata temu. Przyjmowałam wówczas euthoryx w dawce 175. Po wynikach lekarz obniżył dawkę do 150. Po miesiącu miałam zrobić badania kontrolujące. Poniżej podaję wyniki wraz z datami. Moje pytanie- Co może wpływać na tak szybką zmianę fT4 przez tak krótki czas? Dodam tylko, że czuję się dobrze. Włosy przestały wypadać garściami, jest o wiele lepiej. I co mogę zrobić by je ustabilizować?

4.02.2021
TSH 0.098 * µlU/ml [ 0.270 - 4.200 ]
fT4 12.05 pmol/l [ 12.00 - 22.00 ]

23.03.2021
TSH 0.020 * µlU/ml [ 0.270 - 4.200 ]
fT4 28.63 * pmol/l [ 12.00 - 22.00 ]
#zdrowie #medycyna #tarczyca #niedoczynnosc #nadczynnosctarczycy #niedoczynnosctarczycy #hashimoto #choroby #lekarz
  • 7
@virusriddle: nie wiem, ale jak zmniejszyła mi dawkę hormonu, to momentalnie włosy przestały wypadać. Jutro idę do lekarza z tymi wynikami i się umówię. Dziwi mnie tylko fakt, że przy większej dawce hormonów miałam niższe fT4, niż po zmniejszeniu. Powinno być odwrotnie. I do tego skoczyło tak drastycznie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@paniswiata:

Mam kilka pytań
1. Jaka jest twoja wyjściowa choroba?
2. Miałaś robione jakieś jakieś przeciwciała?
3. Nie podoba mi się że pomimo redukcji substytucji lewotyroksyny jakimś cudem jest jej więcej w twoim organizmie
4. To TSH masz tak niskie z powodu subsytucji lewotyroksyną? Czy masz jakaś wtórną niedoczynność tej tarczycy?
@paniswiata a no i ważna rzecz. Badania pokazują stan rzeczy sprzed 2 tygodni, tak nam mówił lekarz. Że w momencie badania znamy stan tak na prawdę z przeszłości. Pewnie zaleci ci zrobienie kolejnych badań dla porównania