Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, czy kupując auto z konfiguratora jest szansa na urwanie jakieś kwoty, albo wyciągnięcie pakietu darmowych przeglądów? Czy skoro konfiguruje sobie auto po swojemu to nie będą mi chcieli nic spuścic, bo pewnie i tak i tak kupię?
#motoryzacja
  • 11
@samba_del_diablo: tak, szczególnie od VAGa. Oczywiście nie ma co liczyć na takie upusty jak za auto z placu ale można powalczyć. Bardzo lubią dawać rabaty jeśli bierze się auto w leasing lub na kredyt. Znajomy w ten sposób dostał większy rabat na Skodę bo kupił w kredycie 0% 50/50. Jak chciał zapłacić gotówką to nie mogli dać większego upustu, a z kredytem już tak.

Podobno dużo gorzej jest z markami azjatyckimi,
@samba_del_diablo: przecież po konfiguracji i tak trzeba udać się do sprzedawcy i przejść normalną ścieżkę sprzedaży.

Wiesz tylko czego chcesz, więc mają połowę roboty za sobą - tylko finalizacja.

Przychodzisz rzucasz papier na stół, czy tam wysyłasz i pytasz jaka cena. Typ mówi, że jak w konfigu a Ty mu na to, że to za drogo i możesz rzucić podobnie skonfigurowany model z innej marki z niższą ceną czy coś.

No
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Padło na Kie, więc Azjata. Ale to dzięki za info, będę próbował ;) Nigdy nie kupowałem nowego auta i trochę nie mam pojęcia, ale po długich analizach okazało się, że tak będzie w moim przypadku po prostu najlepiej.

Co polecacie targować? Przeglądy? Niższa cenę? Czy może kolor auta za złotówkę? No i będzie leasing, więc może uda się więcej wytargować
@samba_del_diablo: znajomy w Hyundaiu dostał rabat za oddanie starego auta. Miał starego Citroena (prawie pełnoletni), cena rynkowa jeśli sprawny około 8000 (a nie był sprawny, brał olej jak głupi, coś tam z odmą walnęło, nie wiem...). Salon zaproponował mu 4000 za auto i 6000 rabatu na nowe, więc był 2000zł do przodu, zawsze coś. Nie wiem czy udało im się coś więcej wynegocjować, auto było za chyba 50tys więc nic drogiego.
@samba_del_diablo: zrób konfigurację podobnych aut z innych marek, nawet jeśli ci się nie podoba i wyślij do salonu z zapytaniem czy da się coś urwać, będziesz miał potem argument w Kia, wyciągniesz maila i pokażesz że np VW chce ci sprzedać auto w podobnej konfiguracji za xx zł mniej.
@samba_del_diablo: Popatrz sobie takie modele w tych silnikach na otomoto. Często piszą w ogłoszeniu ile rabatu dają. W sensie jest cena przed i po rabacie. Więc będziesz mógł ogarnąć. Ale przeważnie 10% to minimum.