Wpis z mikrobloga

mam już swojego plasticzka, ale na Łodzianina a ja jestę Łodziankom to nie wiem czy zadziała ( ͡ ͜ʖ ͡) Hanka napisała do mnie, rozdajo te karty już na Retkinii, u mnie zbiegło się z rejestracją w ubiegłą sobotę, no i loteria jest dla wszystkich płacących Łodzian/ek podatek, idę po moje 100 tysi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#lodz #kartalodzianina #kochamlodz
solimoes - mam już swojego plasticzka, ale na Łodzianina a ja jestę Łodziankom to nie...

źródło: comment_1616526505SCraj6QFRX19Y1JIQiMfIP.jpg

Pobierz
  • 23
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@solimoes: e, ja tam srednio ja lubie. Cale miasto #!$%@?, dziury na kazdej ulicy, wszedzie niekonczace sie remonty od pieciu lat, wolny zbiorkom, smietnik i syf wszedzie, gdzie sie nie spojrzy, niefuncjonujace lotnisko, niskie pkb w porownaniu do innych miast wojewodzkich, to ma byc dobry prezydent?
@Piz-dur: nie zapominaj że Hanka zaczęła coś działać 15 lat po wszystkich miastach powiatowych od kiedy środki z UE były dostępne, Kropa budował waginy i walczył o 6 czy tam 3 kruli. Ja w tym czasie w Łodzi nie mieszkałam, ale jak tu przyjeżdzałam do rodziny to płakać mi się chciało i uciec stąd do Powiatowego Miasta, każde poważne miasto przechodzi remonty jak jest kasa trzeba korzystać, musimy się przemęczyć będzie
@solimoes: Każde miasto przechodzi remonty, ale nie każde miasto ma remonty trwające dwa razy dłużej, niż się zapowiada. Na przykład Śmigłego-Rydza, której remont miał się zakończyć ponad rok temu, a zakończy się pewnie za rok. O śmiesznej ilości robotników na budowie nawet nie wspomnę - od samego początku wyglądało to na potencjalnie co najmniej dwukrotne opóźnienie. Nie jeżdżę za dużo samochodem, ale jak tylko wsiadam, to gdzie nie pojadę, to muszę
@Piz-dur: rozumiem Twoją frustrację, ale wyobraź sobie że poprzedni prezydent nie robił nic, Hanka działa, #!$%@? korkami, ale coś się dzieje i tak jesteśmy 100 lat za....w końcu będzie normalnie ale na to trzeba czasu, nic się w rok nie zrobi i nigdzie nie zrobiło, łódź jest upośledzona przez lata zaniedbań, musimy mieć więcęj cierpliwości dla naszego kochanego i wspaniałego Miasta :-)
@solimoes: Ale to coś jest złe, to coś nie powinno mieć tak ogromnych opóźnień i niedociągnięć. To coś nie powinno nas w tak ogromnym stopniu zadłużyć, a jeśli, to powinno być inwestycją, która przyniesie coś więcej, niż "prestiż" i lans.
@solimoes: Oprócz tego warto też spojrzeć na władze tego miasta z trochę innej perspektywy, z perspektywy osób, którzy nie mają za dużo, a mimo wszystko miasto w ogóle im nie pomaga, a nawet rzuca kłody pod noagi. O tym się nie mówi, bo to nie jest nowy Tunel, Przystanek, czy Dworzec Łódź Fabryczna :/ Łatwiej jest zapudrować kamienicę, niż pomóc ludziom, którzy pomocy potrzebują.
https://www.facebook.com/lodzkie.stowarzyszenie.lokatorow/photos/a.103488191565927/194984999082912/?type=3&theater
@solimoes mhm, budował tylko waginę. Szkoda, że plan tunelu na Piłsudskiego pochodził od jego ludzi. Tylko, że miał to być tunel/estakada pod Marszałkami, a nie idiotyczny pół-tunel przy Piotrkowskiej. Kropy ludzie opracowali też koncepcje nowego centrum Łodzi. Dworzec fabryczny miał być wrzucony cały pod ziemię razem z torami aż do Widzewa, a miało to pozwolić na odzyskanie nad tym terenie inwestycyjnych, które miały częściowo sfinansować inwestycję. Także poza tym, że był stary,
@solimoes Po pierwsze droga kobieto! Rządzić trzeba potrafić a nie umieć. A teraz do rzeczy. Jako prezydent ma pióro, którym podpisuje inwestycję. Rada może się nie zgadzać ale jeżeli ona ma dobrane dobrze zaplecze osobiste, doradcze to może radzie miejskiej później pokazać tylko fuck-a. Słuchaj dalej. Trzeba mieć jako prezydent, zwłaszcza takiego miasta, gdzie masz dwa kluby piłkarskie, masz parę uczelni wyższych w tym PŁ oraz UŁ czy UM, masz atrakcje typu
O tym się nie mówi, bo to nie jest nowy Tunel, Przystanek, czy Dworzec Łódź Fabryczna :/ Łatwiej jest zapudrować kamienicę, niż pomóc ludziom, którzy pomocy potrzebują.


@Piz-dur: Ale też nie można oczekiwać, że miasto ma fundować każdemu biednemu mieszkania w centrum. Albo że nowy właściciel, który kupił kamienicę dla naszej wspólnej korzyści (on zarobi, my będziemy mieli odnowiony budynek albo nie będziemy mieli straszącej kamienicy) ma nie wiadomo jak dopieszczać