Wpis z mikrobloga

@saggitarius_a: Wiadomo, że jak namierzą wysypisko, to sami tego nie posprzątają, tylko wezwą odpowiednią ekipę. I właśnie o to chodzi. To jest jednostka do utrzymywania porządku i ma ogarniać, komu co trzeba przekazać, żeby był porządek (w szerokim znaczeniu). Do rzeczy, które wymieniłem, nie potrzebują wzywać policji. Do rzeczy, do których muszą wzywać policję, to dobrze, że muszą, bo nie powinni mieć za dużo władzy.
@Wykopaliskasz: No fajnie, czyli robią to co mogłaby zrobić jakakolwiek prywatna firma, która zrobiłaby to lepiej bo zapewne miałaby hajs od wyników i wybierana byłaby w przetargach. Więc powiedz mi na #!$%@? nam taka "służba"? Służba to jest ratownik, strażak, żołnierz a nie typ co nic nie ogarnie tylko musi wzywać właściwe służby.
prywatna firma, która zrobiłaby to lepiej bo zapewne miałaby hajs od wyników


@saggitarius_a: Ciężko wymyślić większe brednie. Z tego właśnie powodu ludzie narzekają na straż miejską, bo ta ciągle robi jakieś akcje wystawiania mandatów dla wyniku. Kiedyś mieli dodatkowo fotoradary do dyspozycji. Robią to właśnie dla wyniku, o który prywatna firma musiałaby się jeszcze bardziej starać i wypisywałaby jeszcze więcej bezsensownych mandatów, całkowicie olewając rzeczywiste utrzymanie porządku w mieście, z którego
@Wykopaliskasz: brednie? widziałeś kiedyś straż miejską w akcji żeby komuś w czymś pomogła? bo ja nie, to jest taka przechowalnia dla głąbów co się do policji nie dostali. Jedyne co oni mogą to wystawić mandat za #!$%@? parkowanie i na tym się kończą możliwości tej ha tfu "służby"
brednie? widziałeś kiedyś straż miejską w akcji żeby komuś w czymś pomogła?


@saggitarius_a: w sumie, to straż miejska mi pomogła ze dwa razy z menelami. To jakieś nieskończoność razy więcej, niż policja. I przed sm nie musiałem uciekać z powodu nielegalnego chodzenia po parku rok temu.
idziałeś kiedyś straż miejską w akcji żeby komuś w czymś pomogła?

@saggitarius_a: super argument... ja nie widziałem, to znaczy, że nie istnieje..

no, przydatna do zidentyfikowania problemu - bo sami nic nie zrobią, zawszę muszą dzwonić po policję


@saggitarius_a: kolejne bzdury... podaj jakiś przykład z jakimi problemami sobie SM nie poradzi do których upoważnia ich ustawa o SM...