Wpis z mikrobloga

Mam problem z tunerem NAD 4225. Zaraz po włączeniu "na zimno" wszystko jest OK, ale im dłużej chodzi tym bardziej dostrojenie stacji "ucieka". Ponowne włączenie nie pomaga, trzeba poczekać aż wystygnie. A rzecz objawia się to tym, że wskaźnik zaczyna najpierw nieśmiało migać (w rytm), potem się zapala na stałe. Ale jak przesunę częstotliwość o te 0,05MHz to robi się już gorzej (spadku jakości aż tak nie słychać, ale dostrojenie sugeruje wrócić do poprzedniego ustawienia). Tak jakby ten ideał był bardzo bardzo blisko, ale jednak nie da się w niego trafić. Po zwalczeniu problemów z zakłóceniami pochodzącymi z instalacji anteny zbiorczej i problemu pętli masy (dorzuciłem separator galwaniczny) jest już dużo lepiej, ale wkurza mnie to miganie. Otwierałem pudło w poszukiwaniu spuchniętych kondensatorów, ale wyglądają całkiem dobrze. A jakbym miał wymieniać w ciemno to nie bardzo wiem od których zacząć... Jakieś porady oprócz zaklejenia taśmą wyświetlacza? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#elektronika #audio #audiofile
specjalista87 - Mam problem z tunerem NAD 4225. Zaraz po włączeniu "na zimno" wszystk...

źródło: comment_1617109684Ssceptlr8jq60y4Al235ZD.gif

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz