Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 588
#bekazlewactwa #neuropa #bekazfeministek #heheszki
Nowa Zelandia wprowadziła 3 dniowy urlop płatny dla kobiet, które poroniły. Na popularnej stronie femijulkowej wylal się jad jaka to polska zacofana i wogle dno dna.
Tymczasem w pl po poronieniu przysługuje 8 tygodniowy urlop "macierzyński" na dojscie do siebie ¯_(ツ)_/¯
#jepciesiewszyscy
erebeuzet - #bekazlewactwa #neuropa #bekazfeministek #heheszki 
Nowa Zelandia wprowad...

źródło: comment_1617163707jdHG1ZBgATHnpmH07lXh85.jpg

Pobierz
  • 55
@erebeuzet: fajnie fajnie, tylko w naszym przypadku jesteśmy o krok od wypowiedzenia konwencji stambulskiej i na dobrej drodze do całkowitej penalizacji aborcji, a co za tym idzie, jest prawdopodobne, że w niedalekiej przyszłości kobieta, która poroniła, zamiast dochodzić do siebie po traumie będzie musiała się tłumaczyć przed prokuratorem dlaczego straciła ciążę.

Bardzo mnie cieszy, że mamy takie prawo, oby się utrzymało.
@erebeuzet: ale #!$%@?, ten urlop w Polsce przysługuje tylko jesli zarejestrujesz martwe dziecko jako obywatela, ma pleć i imię i nazwisko i papiery. A jak nie ma określonej płci to odpłatnie musisz robić badania w tym kierunku i wtedy z wynikami przeprowadzić powyższy proces. Jesli z tego rezygnujesz nie ma zadnego urlopu, chyba ze pozabiegowe L4. To wszystko trwa spokojnie z 3tyg a wprowadzone zostalo tylko po by podniesc slupki urodzen.
wypowiedzenia konwencji stambulskiej


No i? Lewica wmówiła ludziom, że przed tą konwencją przemoc była legalna :) A z drugiej strony konwencja nadaje przemocy płeć i dlatego jest dyskryminująca.

i na dobrej drodze do całkowitej penalizacji aborcji, a co za tym idzie, jest prawdopodobne, że w niedalekiej przyszłości kobieta, która poroniła, zamiast dochodzić do siebie po traumie będzie musiała się tłumaczyć przed prokuratorem dlaczego straciła ciążę.


@pekak: dlaczego? Skąd się biorą takie
A z drugiej strony konwencja nadaje przemocy płeć i dlatego jest dyskryminująca.


@zarowka12: konwencja mówi właśnie o tym, że przemoc wobec kobiet wynikała z nierówności społecznych i w momencie jej ratyfikowania była potrzebna. Teraz na szczęście kobiety nie są już tak dyskryminowane społecznie jak kiedyś, ale nadal żyjemy w patriarchacie, a osobnikom z Ordo Iuris marzą się "stare, dobre czasy" kiedy kobieta miała miejsce w kuchni i nie miała prawa decydować
@Jegwan aborcja jako przyjemna antykoncepcja xD o tak, bo każda kobieta myśli "ahh nie chce mi się kupować gumek, więc wydam dwa tysiące na aborcję", bo to takie fajne, jak leżysz i ktoś ci grzebie w macicy <3 albo podaje tabletki, po których masz wahania hormonalne, rozregulowany organizm, mocne bóle i skutki uboczne... aż się rozmarzylam, nie wiem czemu na to nie wpadłam, skoro to takie przyjemne.

Nie zawsze antykoncepcja jest stosowana