Wpis z mikrobloga

spadki akcji CDProjekt mają duży wpływ na całą polską giełdę. gdyby nie te poteężne spadki, to WIG byłby na plusie.

dziś popołudniu kurs akcji CDProjekt zbliżał się do 185zł. taki kurs akcji spółka miała dwa lata temu (okolice 20 marca 2019).

zapraszam do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/6033579/cyberpunk-2077-zaoral-cala-gielde-brawo-cd-projekt/

#cdprojektred #cyberpuk2077 #pieniadze #inwestycje #gielda #akcje #finanse #pieniadze
Pobierz secret_passenger - spadki akcji CDProjekt mają duży wpływ na całą polską giełdę. gdyb...
źródło: comment_1617199114vY9xnfNv7cUAo0r5iXtM53.jpg
  • 11
@secret_passenger: Oczywiście, że ma wpływ, jak miałby nie mieć? Swego czasu spółka o największej kapitalizacji na bananie (co nie świadczy dobrze o naszym rynku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). A te jak rozumiem ironiczne "Brawo, CD Projekt" w jakim kontekście? To oni ustalili cenę swoich akcji, czy akcjonariusze swoimi ruchami?

"Sprawdzam" było wraz z premierą CP, więc czego ludzie oczekiwali po kilku miesiącach? Może zapowiedzi kolejnych gier,
@temp16: a to już calkiem inna sprawa. ale do myślenia daje napompowanie bańki CDR - gdy pisałem o tym w 2020 w komentarzach to prawie mnie chciano zjeść. a tu proszę.
a czy długo ciągnęli? ciągnęli - fakt, ale jak widać to było takie trochę "ciągnięcie na kredyt".

@positive_mental_attitude: to też pokazuje słabość giełdy. oraz to, jak bardzo nahype'owane były akcje CDR. choć oznaki tego, że to musi walnąć były
@secret_passenger

tytuł nie mój, ale zdecydowałem się zostawić. tak, na pewno jest ironiczny, co do tego nie ma wątplwiości. pewnie że to nie oni (CDR) ustalili sobie cenę akcji, ale jednak należy wziąć pod uwagę, że walnie przyczynili się do dezinformacji. roztaczali wizję zupełnie innej gry niż trafiła na rynek.


Jasne, w pełni się zgadzam. Chodzi mi o to, że w momencie premiery wszystko wyszło na jaw i takie spadki są uzasadnione.