Wpis z mikrobloga

Dzisiaj miałem dzień przeglądów.
Przegląd to przegląd, inne rzeczy po za pomiarem ipz i R izolacji mnie nie interesują. W praktyce nawet pomiaru izolacji przy okresowych się nie robi bo po co skoro działa. No chyba, że jesteś moderatorem elektrody, to się robi nawet pomiar różnicówki, której nie ma.
Dobra, to tyle z zarzutki.

A na poważnie, w jednym z lokali gminnych pukam do drzwi.
KTO TAM?
ELEKTRYK Z GMINY, PRZEGLĄDY ROBIĘ
facet mówi, że nie otworzy bo on nie ma prądu i mam #!$%@?ć.
Prądu nie ma, ale telewizor sobie gra xD

Normalnie bym to olał, gdyby nie tekst "#!$%@?".
OTWÓRZ TERAZ TE DRZWI BO CI JE #!$%@? A GMINA CI ZA TO NIE ZWRÓCI i #!$%@? mu w te drzwi a zamek aż prosi się o to aby wyrwać futrynę, która swoje już przeżyła.
Facet wystraszony otworzył i wpuścił. Zaczął przepraszać i prosić, abym nigdzie nic nie zgłaszał. Licznik ściągnięto mu za zadłużenie 3 tygodnie temu i wykręcono wtsy, oplombowano. Dla niewtajemniczonych wts-y to bezpieczniki wkręcane porcelaną.
Ten wkręcił je na klatce, z kolei licznik ma w domu, znaczy miał.

Gdyby mnie wpuścił normalnie, to w zasadzie zignorowałbym temat, nawet jakby nie wpuścił. Jednak tekst "#!$%@?" nie dał mi spokoju.

Mam tylko nadzieję, że nie będę ciągany po komisariatach a potem sądach.

Tak, w starym budownictwie w mieszkaniu można mieć 3 fazy. 3 fazy można mieć i w bloku i w wieżowcu. Nie jest to żaden problem.

#detektywzarzutka
Zarzutkkake - Dzisiaj miałem dzień przeglądów. 
Przegląd to przegląd, inne rzeczy po ...

źródło: comment_1617209595kUuXE2pzak62asluFyHcG3.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • 3
@jagodowy_krol za mieszkanie biorę 100, za dom 250zł, lokale w blokach (kilka mieszkań na pion) 35zł, takie pato średnio 65zł. Ceny netto. Różnica taka ze względu na zabawy z rysunkami. W blokach masz mniej, przenosisz tylko gniazdka a w pozostałych przypadkach robisz wszystko od zera.
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: detektywie, w nowym budownictwie mam fazy podłączone w złej kolejnosci (na liczniku coś tami miga, producent potwierdził że kolejność błędna). zgłaszłem usterke do energa i twierdzą że to prawda ale w sumie nie robi to i nic w tym nie zrobią. Czy to jakiś problem że te fazy są nie w kolejności ?
  • Odpowiedz