Wpis z mikrobloga

#wordpress #linux #ubuntu #hosting

Prosta strona, wizytówka na Wordpress. Kilka zakładek, niewielka galeria. Jeden artykuł dziennie, czasem dwa. Wejść może być maks 100 na raz biorąc pod uwagę ruch na FB.
Ubuntu 20.04, PHP 7.4.
Jaki VPS wystarczy na to? (nie chcę współdzielonego hostingu, bo chodzi o podszkolenie administracji serwerem). Zastanawiam się pomiędzy Starter, a Value na OVH. Pierwszy 2GB RAM, 20 SSD SATA i 1 rdzeń. Drugi 2GB RAM, 40GB NVME i też jeden rdzeń.
Może ktoś mi coś podpowiedzieć?
  • 12
@zielonymariuszek: To zależy - mikr.us z tych tańszych, webh (mam reflink) jeśli chcesz coś w miarę dobrego.

Ale jak zrobisz to jakimś Jekylem (czy jakoś tak) to możesz nawet na Google Drive czy Github hostować
@zielonymariuszek: Zapraszamy do zapoznania się z ofertą VPSów od nazwa.pl. Ceny zaczynają się od 10 zł netto / mc za serwer z 1 vCPU, 0.5 GB RAM i 10 GB NVMe. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, można go rozbudować do większej opcji. Serwery uruchamiane są w chmurze wysokiej dostępności, z aktywną ochroną DDoS. Można do nich dokupić dodatkowe dedykowane adresy IPv4 w różnych geolokalizacjach. Serwery uruchamiane są w naszym Data Center w
@Dibhala: jesteś pierwszą osobą, która nie przedstawiła mi "oferty" tylko napisała coś innego. Chodzi mi o to, że chcę VPSa, zamiast zwykłego hostingu, bo w wolnych chwilach chcę się pobawić adminką, żeby nie wypaść z obiegu (wcześniej się tym zajmowałem, ale w firmie były serwery fizyczne), ale nigdzie nie mogę znaleźć jakichś minimalnych wymagań co do Wordpressa. Styknie zwykły starter z OVH?
@zielonymariuszek: generalnie wszystko co udźwignie apacha, min. 128MB RAM pod WP, 256 jeśli chcesz wpychać w niego jakiekolwiek wtyczki, no i oczywiście wymagania pod BD - tych z palca nie znam dla czegokolwiek nowszego od mysql i pochodnych >5,5

nie mam też pojęcia czy starter ovh wystarczy bo ofertę tego odstawcy od lat omijam szerokim łukiem
@Dibhala: a czy możesz mi polecić jakiegoś dostawcę gdzie po pierwszym okresie nie podniesie mi cen o 300%? Chciałbym od razu na dwa lata kupić, jak się da to nawet dłuższy okres. I jeszcze pytanie odnośnie domen, czy tutaj OVH jest git? Bo cenowo z tego co widzę to odnowienie pl jest nawet ok...
@zielonymariuszek: miron, ty pytasz o najtańsze ze wszystkich możliwych usług serwerów VPS
Ja z tym nawet nie zamierzam handlować.
Nie znajdziesz tańszej oferty na vpsy niż w ovh/kimsufi spośród tych które podałeś.
Jedyny mi znany dostawca który może konkurować cenowo to tiktalik.
Ale to wcale nie oznacza dostawcy na wyższym poziomie jakkolwiek to nazwać.

Oszczędności w ovh nie są powodowane wyłącznie wolumenem sprzedażowym usług.
Poczytaj cokolwiek branżowego nt ovh.
Zdecydowałeś się?