Wpis z mikrobloga

@noctem_corvus: Moja tygodniowa córka już rozmawia w domu w języku polskim bo nie da się bez zaznaczanie tego przejść dalej.
Dodatkowo data urodzenia nie uzupełnia się automatycznie po dodaniu peselu, i możesz sobie ustawić pesel a datę urodzenia z czapki i nawet nie widzi konfliktu tych danych xD
Albo wybieram, że żona jest dla mnie współmałżonkiem i odwrotnie a dalej w formularzu i tak są pytania czy mieszkam z zoną pomimo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Gouph: kurde, mi to się nawet na papierze nie klei, mało to mieszkań wynajmowanych na pokoje, gdzie mieszkają praktycznie obcy ludzie czy skonfliktowanych ze sobą rodzin, które ciągle razem mieszkają xd ? Nawet specjalnie pomyśleć nie trzeba żeby widzieć milion problemów z takim rozwiązaniem
@herejon: chyba pięć koła, ale nie gwarantuje, że nie da się dostać mniej lub więcej, bo tylko gdzieś mi to migało w jakichś nagłówkach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
@E-Seven: nie, nie da się xD Oni chyba założyli, że spis wypełni za wszystkich w domu nastolatek, bo on się na tych komputrach zna i pora na CSa. Ja dokładnie tak zrobiłam, bo faktycznie można wypełnić za te osoby cały spis, ale ktoś nie podumał co w przypadku współlokatorów. Nawet wystarczy jak rodzina jest skłócona ze sobą, to tego nie wypełnisz bez peselu wszystkich w domu XD

@Ketoprofen: bi te
@sasik520

format daty jest absolutnie najgorszy z możliwych, tj. m/d/r. Normalni ludzie używają albo d.m.r albo jeszcze lepiej r-m-d.

Za tym NA PEWNO nie stoi profesjonalna firma


Może jakaś firma anglosaska gdzie powszechnie używa się takiego formatu. Chociaż w sumie firma taka czy inna robi wg założeń zleceniodawcy.
@noctem_corvus a czy to nie jest tak, że skoro to rodzina to możesz ich po prostu zapytać i dostaniesz ten pesel bo mają obowiązek się zapisać więc jakby muszą i tak go tam podać. Pewnie taki był zamysł.

A jak ktoś mieszka w tym samym budynku a nie jest rodzina to pierdół, mieszkasz sam i tyle.
@noctem_corvus: W drugą stronę też jest nieźle: moja matka może się mi włamać na spis, w końcu ma mój akt urodzenia z PESEL i zna swoje panieńskie nazwisko...
A propos panieńskich nazwisk, kiedyś byłem na randce w mieszkaniu u pewnej koleżanki. Bardzo ją interesowały nazwiska panieńskie mojej matki i babć. Do dziś nie wiem czy chciała wyłudzić kredyt, czy sprawdzić czy nie jesteśmy kuzynami i można się bzykać (do czego koniec