Wpis z mikrobloga

#xiaomi #irobot #odkurzacz #technologia #roomba
Czy ktoś się zna na tym i może coś powiedzieć w tym temacie? Pchać się w to gówno? Warte czy niewarte? Zastanawiam się między i7+ a s9+, ale mam straszne mieszane uczucia co do odkurzania prze te gadżety.... Po obejrzeniu co one robią w godzinę, ja zrobiłbym to w 10 min tradycyjną metodą i lepiej... Jaki jest sens posiadania takiego urządzenia?
  • 13
@nightman: No tak ale mam schody i defacto muszę i tak być przy tym żeby go znieść z piętra na półpiętro itd. Ale np jesteś zadowolony z posiadania takie urządzenia czy np i tak bierzesz rurę i lecisz z nią co sobotę?
@prosperopro: Roomba pfu na nich za sponsorowane artykuły i komentarze.

Po obejrzeniu co one robią w godzinę, ja zrobiłbym to w 10 min tradycyjną metodą i lepiej... Jaki jest sens posiadania takiego urządzenia?


@prosperopro: Ale robot potrafi posprzątać jak cie nie ma w domu albo jak ci się nie chce i to kilka razy dziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ruum: Ooo jakieś argumenty za! A co innego polecasz? Ja to tylko przykłady podałem ale widzę że to chyba w miarę dobre parametry ssące mają i do tego bazy co śmieci odbierają. masz coś ciekawego do polecenia?
No tak ale mam schody i defacto muszę i tak być przy tym żeby go znieść z piętra na półpiętro itd.


@prosperopro: to w twoim przypadku dla wygody bym kupił dwa takie odkurzacze czy tam ile masz tych pięter.
Pamiętaj że jak znajdziesz jakiś odkurzacz z mopem to nie napalaj się na to.
@prosperopro:

zrobiłbym to w 10 min tradycyjną metodą i lepiej

Czyli musiałbyś poświęcić 10min, a mając taki odkurzacz żadnego czasu nie poświęcasz. Robot sam sprząta jak jesteś w pracy.

Co do lepiej, to tak, człowiek lepiej odkurzy, ale człowiek najczęściej odkurza 1-2 razy na tydzień. A odkurzacz codziennie - tutaj wychodzi, że robot robi to lepiej, bo codziennie.
@prosperopro: Ja mam Roomba i7 i jestem zadowolony. Ma faje podwójne szczotki przez co włosy i inne sznurki tak się nie plączą. Sprząta bardzo dobrze i nie rozrzuca bardziej materiałów sypkich (chińczyki mają z tym problem) - czyli poradzi sobie z rozsypanymi płatkami kukurydzianymi.

Wadą i zaletą jest brak lidaru. Odkurzacz zamiast patrzeć na przeszkody wali w nie zderzakiem. Przez co zderzak jest cały porysowany i sam dźwięk takiego walenia nie