Wpis z mikrobloga

Użytkownicy Samsunga, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, nie aktualizujcie systemu do OneUI 3.1!
Istotnie wprowadza pewne nowe funkcje mogące się podobać, ale to naprawdę niewiele, zwykłe gadżety możliwe do uzyskania z prostych aplikacyj.
Ten system niesie za sobą znacznie więcej szkód niż pożytku.

Samsung Galaxy A40

1) Klawiatura
Na filmie mały przykład, ale realnie wygląda to gorzej. Weszło mi przypadkiem dość dużo słów tutaj. Przed aktualizacją, czyli jeszcze dziś rano napisałbym ten tekst w 10 sekund bez większych starań.

Samsung postanowił zniszczyć dobrze działającą klawiaturę i teraz jest ona kompletnie nieużywalna. Nie da się pisać gestami, bo smartfon w ogóle nie reaguje na to, co piszę, wyświetlając losowe słowa. Gdy dotknę trzeciej litery, on już wymusza bardzo długie słowo zaczęte zupełnie z innej strony. I dopiero wpisanie idealnie po kolei każdej litery pokazuje, że on to słowo ciągle pamięta, ale nie zamierza mi go podawać w sugestiach. Ten słownik jest już nic niewart.

2) Moje pliki

Wiele się raczej nie zmieniło, ale Samsung usunął jedną funkcję. Zupełnie nic to nie daje w zamian, po prostu teraz dodawanie folderów do ulubionych przez danie im gwiazdki jest tylko i wyłącznie dla jaj, bo nic to nie daje. Do tej pory dzięki temu te foldery pojawiały się na stronie głównej Moich plików i taki był sens dodawania ich do ulubionych.

3) Panel powiadomień

Znacznie mniej miejsca na przyciski po rozwinięciu w dół szybkiego panelu. Wszystkie przyciski mieściły mi się po rozwinięciu na jednej stronie(nieużywane usunąłem). Teraz wchodzą na dwie strony i to nie tak, że jeden lub dwa przyciski przeszły na drugą, ale kilka linijek. Nie daje to w zamian zupełnie nic, nic się nie zmieniło, niczego nie dodano. Nie da się teraz nawet ustawić siatki i układu tych przycisków, tylko kolejność.

Przestała też mi działać aplikacja OpenMW powiązana z grą #morrowind bardzo ważna dla mnie, oczywiście jest bezpieczna i pochodzi z Play Store. To znaczy działa, ale reakcja aplikacji na dotyk jest przypadkowa. Trochę jak klawiatura. Na moim kanale też jest film z jej aktualnym działaniem.

Samsung pierwszy raz mnie zawiódł i pokazał, że niczym się nie różni od tandetnej chińszczyzny, a oprogramowanie tej firmy jest tak samo nieprzewidywalne jak w Xiaomi. To zwykły bubel.

#samsung #oneui #oneui3.1 #android #smartfon #smartfony
  • 23
@Blackfyre: Całkowicie się zgadzam dodatkowo na dualsimach - uniemożliwia korzystanie z dual-sima, usuwa możliwość wyboru wysyłania wiadomości (brak 2x przycisków wysyłania wiadomości -po jednym dla każdej karty), w zamian proponuje usunięcie napisanej wiadomości i pisanie od nowa :-)).
na liście kontaktów po rozwinięciu kontaktu usunięto 2x przyciski wyboru karty do dzwonienia dlakazdej karty :-(
Oprogramowanie zrobione przez kogoś kto nigdy nie korzystał z dual-sima :-((
Trzeba zgłaszać to do samsunga -
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kopylko: była jeszcze taka drobnostka - w OneUI 3.1 zmienono siatkę aplikacji w folderach przez co mieściło się mniej ikonek niż wcześniej. Widziałem, że niektórzy na to narzekali i Samsung w tym przypadku poszedł po rozum do głowy dając możliwość wyboru siatki w folderach po aktualizacji ekranu startowego w Galaxy Store. Teraz można wybierać między siatką 3x4 i 4x4.

W telefonach dual sim najlepiej by było gdyby każda karta sim miała
@kopylko: Tylko gdzie to zgłosić? To butna, dumna firma z Korei, mają gdzieś zgłoszenia jakichś Polaków. W kompetencje jakiegoś polskiego dystryktu nie wierzę.
Na pewno poleciliby zresetowanie sprzętu do ustawień fabrycznych, "bo każda aktualizacja systemu niesie za sobą daleko idące zmiany i aplikacje mogą nie działać poprawnie". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Blackfyre: można też odnotować:

- z zaawansowanych ustawień zniknął przełącznik do redukcji animacji
- przy pojedynczym dotknięciu wygaszonego wyświetlacza nie pokazuje się ikonka czytnika pod wyświetlaczem (muszę go teraz wybudzać podwójnym dotknięciem)
- nowy wygląd bąbelków z Messengera jest irytujący. Wcześniej wyglądało to dużo lepiej i dymek można było schować gestem a nie jak teraz przyciskiem wstecz
@Herato: Dlaczego niby nie warto? Słuchaj, jak jesteś jakimś matołem, który przyszedł się chwalić jabłuszkiem, to może sam wyjdź, bo zasługujesz na blokadę. Idź sobie dalej klikać w trzy możliwe aplikacje i używaj tego samego dzwonka, i nie wchodź na tematy dla użytkowników sprzętu, który nie jest dla dziadków.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blackfyre: @kopylko: mireczki, zapomnieli ostatnio zapytać - czy w waszych Samsungach też jest marny zasieg sieci komórkowej w pomieszczeniu? W A71 mam u siebie najgorszy zasięg spośród wszystkich telefonów - rzadko kiedy widzę dwie kreski zasięgu, zwykle albo jedna albo wcale. W każdym Samsungu tak mam. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Sytuacja zmienia się dopiero na zewnątrz.
@Blackfyre: Problemy z aktualizacją zgłaszamy programem "Samsung Members", co BBARDZO polecam i zachęcam.
im więcej zgłoszeń tym większa szansa że te żółte pajace naprawią to co zepsuli.
@kopylko: Tak, ja wszystko rozumiem. Tylko mogę zgłosić Moje pliki, to jak teraz wygląda górny panel po rozsunięciu, a przede wszystkim klawiaturę(choć tu nie wierzę kompletnie w sukces, bo dla nich to tylko jeden z wielu języków), ale na pewno nie będzie ich obchodzić, że nie działa mi Morrowind przez OpenMW jak należy, bo od razu napiszą, że to przecież nie jest wydane przez oficjalnego wydawcę, że gra ma 20 lat,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blackfyre: dorzucam jeszcze usunięcie Video Call. :-( najpierw wciskali jakieś gówniane Duo, które trzeba było blokować, a teraz po update nie ma nigdzie nic o natywnym Video Callu i nie wiem jak to przywrócić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blackfyre: dotąd wystarczyło blokować Duo jako apkę i mieć natywne Video Calle bez neta. Teraz nie ma nawet już tego... :-( jak nie znajdę sposobu to leję na Samsunga i kupuję cos innego.
@grap32: Ja właśnie sam nie wiem. Ostatnio w atrakcyjnej cenie był Realme 7 pro z bardzo dobrą specyfikacją i niską ceną. Ale jak się sprawdza soft, nie wiem. To raczej najbardziej kuleje u chińskich producentów.
Może poszukałbym jakiegoś średniaka Sony lub innej marki niż chińska. Dla mnie liczy się tylko tyle, by mi jakiś cymbał z centrali nie rozwalał pracy swoją pedalską aktualizacją z dużymi ikonkami i kolorkami. Wylałbym swój żal