Wpis z mikrobloga

@Zielonykubek: tzn ona ugryzła prawdziwy problem, tylko tak jak większość ludzi, nie patrzy dalej, niż na czubek własnego nosa.

To jest dość częsta sytuacja, że ktoś, kto wychowywał się w biedzie/dostał za duży zastrzyk gotówki, po prostu nie wie co z tym zrobić i mu od tego #!$%@?. Flagowym przykładem są oczywiście sportowcy, którzy nie tak rzadko, w ciągu kilku lat po zakończeniu kariery #!$%@?ą cały majątek.

Tak samo było z
Flagowym przykładem są oczywiście sportowcy, którzy nie tak rzadko, w ciągu kilku lat po zakończeniu kariery #!$%@?ą cały majątek.


@Wojt_ASR_: Kilka lat temu czytałem wypowiedź dyrektora czy jakiegoś tam innego szefunia Totalizatora Sportowego i on mówił, że wszyscy zwycięscy wielomilionowych nagród wracają do pracy po 1-4 latach od wygranej bo wszystko #!$%@?. O ile oczywiście się nie zacpią lub nie przepiją bo część jeszcze tak kończy.
Biedny nie jest biedny przypadkiem
Kilka lat temu czytałem wypowiedź dyrektora czy jakiegoś tam innego szefunia Totalizatora Sportowego i on mówił, że wszyscy zwycięscy wielomilionowych nagród wracają do pracy po 1-4 latach od wygranej bo wszystko #!$%@?


@Syn_Tracza: bo wygrane w Polsce to jest śmiech na sali - wielka kumulacja 4 mln złotych, co z tym zrobisz? Zbudujesz dom, kupisz nowy samochód, pojedziesz na jakieś wczasy i już 2 mln nie ma. Ktoś ma dzieci -
@Wojt_ASR_: sportowcy są przyzwyczajeni do pewnego poziomu życia, tylko ich kariera trwa bardzo krótko, zarabiają kilka mln rocznie przez te ~10-15 lat i wydają praktycznie wszystko od razu dlatego jak nagle kariera się kończy i ludzie o nich zapominają to jeśli nie byli na tyle mądrzy żeby jakiś biznes jeszcze za czasów kariery otworzyć, nagle są odcinani od zarobków, nie ma kasy na dostatnie życie i bankrutują (co głupsi przyzwyczajeni do
@Zielonykubek: Czytałem kiedyś o przypadku Amerykanina, który posiadał już majątek w wysokości chyba ok 10-15mln $ i wygrał ponad 100mln na loterii. Na początku myślał, że jego życie za dużo się nie zmieni, bo już miał dużo hajsu, ale że w Stanach takie informacje kto wygrał są podawane publicznie to potem miał co chwilę procesy sądowe za które każdy chciał milionów ugody albo jakieś stłuczki czy inne pogróżki. Cała dalsza rodzina
Skromny dom sobie i dziecku można postawić po 700 tys/sztuka.


@Syn_Tracza: chyba jak masz już jakąś ziemię - ostatnio znajomy budował dom i był zwykłym gołodupcem, bo nie miał żadnych zasobów w postaci ziemi ( ͡° ͜ʖ ͡°) to mówi że bańka to lekko taka inwestycja kosztuje i ja jestem w stanie w to uwierzyć, policz to sobie - zakup ziemi, architekt, materiały, ekipa budowlana, podłączenia mediów