Wpis z mikrobloga

Mirki od #grafika mam pytanie. Uczę się grafiki hobbystycznie i już umiem różne rzeczy, ale cały czas nie mogę rozwikłać w jaki sposób stworzyć na przykład coś takiego jak na foto.

Czyli narysować sobie powiedzmy domki i rzekę, i nałożyć na nie realistyczne warstwy wody i trawy. Pomóżcie mi wygooglować jakiś poradnik, bo nie wiem jak wpisać w wyszukiwarkę to czego szukam.
iighlaq_alhabl - Mirki od #grafika mam pytanie. Uczę się grafiki hobbystycznie i już ...

źródło: comment_1617443269zZ3XyqpPyJnqA4dQj4eU3k.jpg

Pobierz
  • 4
@Gloomroad: Dzięki, ale kompletnie nie o to chodzi. Tutaj wklejasz gotowce, a mi chodzi o nakładanie realistycznej warstwy na to co już narysowałem. Czyli biorąc pod uwagę powyższy obrazek - mam zielone pole tam gdzie jest trawa i niebieskie pole tam gdzie jest rzeka. I chce te warstwy uzupełnić tak, by wyglądały realnie. Klonowanie trawy czy wody z innego obrazka nie spełnia roli, bo nie zgadza się kształt.

edit: tzn. film
Tego typu edytowanie fotografii, kolaże 3d i ręczne podmalówki można było znależć kiedyś pod frazą matte painting, wywodziło się o ile dobrze pamiętam z malowania teł do filmów. Od paru lat funkcjonuje pojęcie photobashingu, w którym użycie zdjęc skracało czas zrobienia concept artu. Teksturowanie jak najbardziej jest częścią photobashingu, ale funkcjonowalo w malarstwie cyfrowym dużo wczeniej.
Filmik z matte paintingu z malowaniem, photobashingiem i teksturowaniem.