Wpis z mikrobloga

@Massad: elektroniczne powiadomienia mam. dostałam właśnie w tym przypadku najpierw sms, ze przesyłka na mnie czeka w UP (xD) a później ze skrzynki wyjęłam przedarte na pół (xD) papierowe awizo
@beaver:

przy okienku powiedziałam o problemie. Zostałam wezwana do biura naczelnika, spisała dane i zobowiązała się przekazać listonoszom. Zobaczymy


I dobrze i źle zrobiłaś. Dobrze, bo jeżeli podziała to będzie - spoko. Źle, bo taka skarga nie jest nigdzie odnotowana i w sumie zostanie załatwiona (lub nie) na poziomie UP, który Cię obsługuję.

Ja jako listonosz mówię tak zawsze ludziom:
- Najpierw spróbuj załatwić sprawę z listonoszem, zagadaj, jak człowiek z
@haosek: dzięki za super odpowiedz!
Tak, Pani naczelnik sama powiedziała, ze teraz skargi oficjalnej nie składa (mnie tez na tym nie zależało), a gdyby sytuacja się powtarzała to wtedy zlozymy. Delikatnie tez zasugerowała mi, ze faktycznie może miałam pecha i akurat byłam poza domem, jednak ja od poniedziałku do piątku włącznie z domu nie wychodzę nawet na 5 minut, a domofon jest sprawny, bo często wpadają dostawcy jedzenia itp. Jedynymi wyjsciami
@beaver:

Tak, Pani naczelnik sama powiedziała, ze teraz skargi oficjalnej nie składa (mnie tez na tym nie zależało), a gdyby sytuacja się powtarzała to wtedy zlozymy.


Jej też to nie jest na rękę. Z drugiej strony, zawsze warto na początku próbować dogadać się jak człowiek z człowiekiem. Nawet jeżeli listonosz celowo awizuje, to normalna rozmowa może go przekonać do zmiany nastawienia, skargę zawsze można później napisać, jak będzie potrzebna.

Delikatnie tez
@beaver: czy sytuacja ma miejsce w bloku czy w domu jednorodzinnym? Bo jeśli w bloku, to listonosz nie będzie dzwonił na domofon, tylko pójdzie pod drzwi i tam będzie dzwonić dzwonkiem lub pukać. Zwracam uwagę, bo takie sytuacje są często wynikiem nieporozumień. Komuś działa tylko dzwonek przy drzwiach, a domofon wyłącza, inny natomiast w ogóle nie ma dzwonka albo na zepsuty, więc wymaga dzwonienia domofonem, bo przecież kurierzy zawsze tak dzwonią