Wpis z mikrobloga

Mam kolejne pytanie odnośnie przycinania. Które #papryczki warto przyciąć i kiedy? Czytam sobie na #chilihead ale oczywiście to niemożliwe żeby znaleźć informacje o wszystkich odmianach. Istnieje jakiś ogólny odział wg. gatunków? Może ktoś kiedyś stworzył jakiś zbiorczy post albo poradnik? Liczę na was mireczki ( ͡º ͜ʖ͡º)
#chili #uprawiajzwykopem #uprawapapryczek i #ogrodnictwo dla zasięgu
  • 14
@gobi12 oczywiście, nie chodzi mi o to żeby ciąć jak leci. Mam na myśli wskazówki które odmiany mają tendencję do krzewienia a które zwykle trzeba ciąć bo inaczej skończy się co najwyżej na zgrabnym Y i braku bocznych pędów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kinex: ja eksperymentalnie ciałem jak leci i część widzę że niepotrzebnie :) stanely w miejscu, ale to pewnie ta temp. na parapecie i brak światła, zobaczymy czy ruszą.
@kinex: a jakie masz, jak duże i w jakim miejscu? Cięcie marihuany i różne dziwne akrobacje mają sens, bo celem jest jak największa ilość topów. Do tego światło z lamp jest o tyle ułomne, że słabiej przenika w dół. Natomiast w przypadku papryczek nie jest to takie oczywiste. Większe rozkrzaczenie raczej nie zwiększa plonów z tego co czytałem - tutaj jest prosta zależność od wielkości donicy, dostarczonego papu, a więc długości
@kinex
ja nie jestem jakimś specjalistą, dopiero drugi sezon, a moje krzaczki wyglądają mizernie przy twoich :) także może dobrze ze jeszcze nie ciachałeś
@wertyh robię testy, więc się przekonam. Cyklony jak zwykle najszybciej reagują i ten z prawej na dole fajnie się rozkrzaczył w 3 strony. Te akurat 2 dni temu przesadzałem, a cięcie było ok 1.5 tyg temu. Mam jeszcze dużo mniejszych krzaczkow na których testuje cięcia mniejsze lub większe, tylko najgorzej że na różnych gatunkach, więc ciężko to porównać. I tak wyhodować do owoców będę mógł maks 6-10 krzaczkow, wybiorę te najladniejsze. Resztę