Wpis z mikrobloga

Co po mi9? Akurat dzisiaj stuknęło mi dwa lata z telefonem i bym zmienił sobie na coś nowego. Generalnie mi9 cały czas jest spoko, jedyne na co można narzekać to taka sobie bateria. Wydajnościowo jest git. Na pewno chciałbym coś z bezprzewodowym ładowaniem, za bardzo przyzwyczaiłem się do nie szukania kabla wieczorem ( ͡º ͜ʖ͡º). No i fajnie by było, żeby cena była jakaś ludzka, cena mi9 na premierę to był złoty strzał, teraz to szkoda strzępić ryja. Do 2k byłoby optymalnie.

#mi9 #xiaomi #smartfon
  • 10
@krzychugda: ja wymieniłem na mi11 i nie czuje żeby to był jakiś ogromny przeskok. mi9 było płynne. tutaj jedynie ekran - wielkość i odświeżanie. reszta jest prawie taka sama. nie wiem czy do 2k znajdziesz coś co Ci zastąpi mi9
  • 1
@daczka92 no właśnie też tak mi się wydaje, że do 2k to może być niewykonalne. W zasadzie byłbym w stanie dołożyć do np. tego mi11, ale tak jak mówisz, obawiam się, że nie będzie jakiegoś efektu wow w porównaniu do mi9. Nie wiem, czy nie skończy się na tym, że po prostu wymienię w nim baterię i zostanie ze mną na dłużej.
@krzychugda: ja nie miałem problemu z baterią ale to może dlatego że ja ciągle doładowuje telefonu bezprzewodową na biurku i w samochodzie, rzadko jest naładowany na 100% no i nigdy nie podłączam na noc. nie żebym był jakimś freakiem bateriowym, zwyczajnie taki tryb dnia mam. oddałem mojego mi9 ojcu. wg mnie to był/jest najleszy telefon jakość/cena. ten mi11 ma jakieś bajery w aparacie, superszybkie ładowanie z ktorego spoko skorzystać jak potrzebujesz
@daczka92: Z tą baterią to nie ma aż takiej tragedii, po prostu kiedyś starczała od wstania do spania, teraz najczęściej po pracy muszę trochę podładować, ale to tam chwila ładowania i bateria już wystarczy do końca dnia.

@Wolsky: Telefon fajny się wydaje, cena też fajna, tylko faktycznie szkoda tego czytnika. No i wolałbym już, żeby miał to bezprzewodowe ładowanie.

@marecki22: s20fe5g faktycznie obserwuję od jakiegoś czasu, a w tego
@krzychugda: kupujesz na fv ?

Kwestia priorytetów. P30 pro ma fajną ergonomię i zoom w aparacie ( poziom s20 ultra). Za to Samsung s20 FE robi lepsze zdjęcia na głównym i płynniej działa ( co wynika wyłącznie z 120Hz). S21 nie miałem, ale jakoś mnie to nie boli, bo nie chcialbym mniejszego ekranu i Exynosa
@marecki22: Jeszcze nie wiem czy fv, w każdym razie ceny porównuję tak jakbym nie brał. Dopiero teraz się zorientowałem, że ten s21 jest mniejszy, ale tak czy siak raczej sprawdzałbym na żywo przed zakupem (o ile będzie gdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)), czy aby nie przyzwyczaiłem się za bardzo do ogromnych ekranów. Na razie faktycznie ten s20 FE 5G wydaje się być faworytem, ale jakoś tak bez
@krzychugda taktyk, tez mam mi9 od prawie dwoch lat i tak powoli patrze czy jest na co wymienic w jakims budzecie 2500 na fv23%. Zastrzezen do mi9 nie mam, jedynie leoszy aparat w slabym swietle by sie przydal. Mam tez s10e i zjada zdjeciami mi9 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Gdybys chcial sama baterie wymienic to na jakis zamiennik? Bo z oryginalami wiem, ze nie do dostania praktycznie.