Wpis z mikrobloga

Jako że sam idę w przyszłym tygodniu na operację, czytam sobie różne tagi. Pod jednym z nich, a dokładnie #nowotwory znalazłem użytkownika @kochamtoronto który leżąc ponad rok w szpitalu zmarł w wieku 15 lat (dzisiaj miałby 18).Wpisy rozwaliły mnie totalnie, długo czekał na operację i w końcu jak nadszedł ten dzień okazało się, że rak zjadł już wszytkie organy, a serduszko jest za słabe na narkozę.
Jak to jest, że on leży pod stałą obserwacją ponad rok czekając na operację i w końcu okazuje się, że na nią za późno. Nie można było jej zrobić wcześniej? Może ktoś jest w temacie i mógłby mi to wyjaśnić jak to działa?
#nowotwory #rak #szpital
Pobierz Odludek_Odludny - Jako że sam idę w przyszłym tygodniu na operację, czytam sobie różn...
źródło: comment_1617940355tgBLfgHQnvmvEnSMfN4PI3.jpg
  • 148
@Megawonsz_dziewienc: Obiektywnie masz rację, niemniej czasem lepiej wstrzymać się z psychopatycznymi komentarzami i siedzieć cicho.

W takim przypadku jak ten ludzie działają emocjonalnie i będą żałować chłopaka.
A żeby dostrzec łańcuszek który doprowadził do jego i dziesiątek tysięcy mu podobnych, to już niemal nikomu nie starczy logiki.

Mała porada - wybierajcie dalej rządy po tym czy ktoś jest za bądź przeciw lgbt, albo oferuje więcej na bombelki, zamiast cichych i racjonalnych
@NjeMjetek ZUS to największe ku*wy jakie znam. Moja Mama przez ostatnie lata życia była bardzo często na L4. Chorobowe potrafiło przychodzić z dwumiesięcznym opóźnieniem. W międzyczasie - żryj gruz i opieraj się na znajomych, i rodzinie. Już nie wspomnę, że nie przychodziło w całości, tylko w ratach... A ostatnie chorobowe przyszło po 6 miesiącach, przy czym musiałam wszystkie dokumenty jakie miałam wysłać tym dziadom. Najgorzej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@Odludek_Odludny: ja miałem zmianę nowotworową na szyi, nie było aż tak poważne ale zacząłem doceniać bycie zdrowym ponad wszystko. Już dawno po operacji i wszystko jak na razie dobrze ze mną. Operacje zrobiłem prywatnie bo kazali mi czekać ponad rok na NFZ xDDD gdybym rok chodził z tym gównem to miałbym przerzuty na resztę ciała. Na całe szczęście #!$%@? z tego kraju jeszcze w tym roku.
@Odludek_Odludny odpowiedź jest prosta - brak kaski. Żeby kupić sprzęt do tej operacji, opłacić chirurga, anestezjologia, chirurga asystującego, pielęgniarkę od podawania narzędzi(była na to ładna nazwa, ale zapomniałem, chyba coś na "i") sale operacyjną etc. etc. potrzebne są pieniądze, nie da rady sobie tego wyczarować.
Sytuacja jest smutna, bo teraz to widzisz, widzisz ostatnie myśli tego chłopaka, wręcz paniczny strach przed śmiercią i zwrot do Boga mimo, że w głębi, podświadomie, on
Jak to jest, że on leży pod stałą obserwacją ponad rok czekając na operację i w końcu okazuje się, że na nią za późno. Nie można było jej zrobić wcześniej?


@Odludek_Odludny: wlacz tvp i napawaj sie widokiem bo wlasnie tam laduja twoje podatki zamiast na 15latka z rakiem. A teraz popatrz jak policja robi nalot na silownie. Potem idz na spacer w maseczce do lasu. Caly kraj i system ma raka