Wpis z mikrobloga

Jako że sam idę w przyszłym tygodniu na operację, czytam sobie różne tagi. Pod jednym z nich, a dokładnie #nowotwory znalazłem użytkownika @kochamtoronto który leżąc ponad rok w szpitalu zmarł w wieku 15 lat (dzisiaj miałby 18).Wpisy rozwaliły mnie totalnie, długo czekał na operację i w końcu jak nadszedł ten dzień okazało się, że rak zjadł już wszytkie organy, a serduszko jest za słabe na narkozę.
Jak to jest, że on leży pod stałą obserwacją ponad rok czekając na operację i w końcu okazuje się, że na nią za późno. Nie można było jej zrobić wcześniej? Może ktoś jest w temacie i mógłby mi to wyjaśnić jak to działa?
#nowotwory #rak #szpital
Pobierz Odludek_Odludny - Jako że sam idę w przyszłym tygodniu na operację, czytam sobie różn...
źródło: comment_1617940355tgBLfgHQnvmvEnSMfN4PI3.jpg
  • 148
@Odludek_Odludny: przykro mi się zrobiło z tego powodu, ale zła sytuacja w służbie zdrowia jest powiązana ze zła sytuacja w kraju. Wiecie wy piszecie "no przykro w #!$%@?", a potem idziecie grać w csa, ja na przykład mam trochę inaczej, chciałbym sytuację w kraju zmienić siłą, ale jak widzę 300 tysięczne pokojowe marsze to rezygnuje, bo nie będę dla was siedział w więzieniu za to że byłem patriotą walczącym o swój
@Odludek_Odludny: Tak bardzo żal tak młodego człowieka. Tym bardziej w kontraście do zalewu ułomków tiktokowych. Możemy nie wiedzieć wszystkiego o nim, może miał tak agresywną postać nowotworu, że lekarze byli bezradni. Czytanie tego, co chłopak pisał i jak bardzo chciał żyć jest ciężkie, można mieć nadzieję, że może kogoś skłoni to do rozmyślań nad sobą. Moja mama miała usuniętą nerkę, od rozpoznania do operacji minęłyby w normalnym tempie jakieś 3 miesiące,
@bezczell: Dokładnie tak się cieszył ze wszystkiego i tak bardzo chciał żyć. Pomyśleć, że ja mam 27 lat i gówno robię, po prostu żyję z dnia na dzień.


@Odludek_Odludny: Stary, tak gada każdy. W obliczu kryzysu każdy plecie o tym czego by to on nie robił, a finalnie potem nie robi bo tak i już.
Coś jak z brakiem nóg; gadka o tym że powinnismy doceniac to ze jestesmy zdrowi
@Odludek_Odludny: W Polsce 1/4 wszystkich zgonów w Polsce jest na raka. W innych krajach jest trochę lepiej, ale wcale nie jest dobrze. Rak jest drugim zabójcą na świecie. I te wartości będą tylko rosnąć, bo rządzącym wcale nie zależy na tym, żeby było lepiej. Szczególnie widać to po koronce - wszystko na głowie postawione z powodu przeziębienia. Z powodu choroby na którą umiera liczba osób mocno po przecinku (w przeciwieństwie do
@mpetrumnigrum: Cały czas na ZUSie, rozumiem, że szukasz dziury w całym bo wysokość tej renty jest tak absurdalna że nawet ja na początku wziąłem to za żart - ale niestety to jest rzeczywistość państwa kartonowego obsranego. Mieszkałaby sama to nawet na czynsz by jej nie starczyło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@elosk_xo #!$%@? się w łeb

Mój znajomy miał białaczkę, w Polsce warunki leczenia go nie satysfakcjonowały więc kupił sobie eksperymentalną terapię w Niemczech, później w USA i spokojnie przeżył jeszcze 10 lat a w Polsce nie dawało mu nawet 2

Prawda jest taka że pieniądze ratują życie i nie wszystkie terapię są refundowane a covid tylko skomplikował sprawę
@elosk_xo zarzucasz mi coś czego nie powiedziałem wolakac mnie gdy masz gotową tezę

Musisz więc mocno jebnąć się w łeb żeby się tam cokolwiek poukładało

A niżej masz wyjaśnienie merytoryczne więc jeżeli nie czytasz całości tylko fragmenty to nic dziwnego że nie zrozumiałeś w związku z tym polecam tym bardziej żebyś w ten łeb się #!$%@?ął