Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jest tutaj ktoś kto studiował MiBM na AGH i mógłby się wypowiedzieć trochę na temat kierunku?
Maturę z matmy podstawę napisałem na 60%, a rozszerzenia nie pisałem.
Czy jest bardzo ciężko?
Nie byłem orłem z majcy, a ponad to miałem 2 lata przerwy od studiów.
Jestem w stanie poradzić sobie na tym kierunku zakładając, że poświęcę bardzo dużo czasu na naukę?
Czy na zaoczne są progi czy biorą jak leci a później przesiew?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
#agh #mibm #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6070af51f5537c000a4884bc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 26
@AnonimoweMirkoWyznania: MiBM jest na WIMIRze czyli chyba obecnie najlepszym wydziale mechanicznym w kraju, miałem znajomych na dziennych tam to było ciężko ale jak bedziesz zdeterminowany to imo sobie wszedzie dasz rade. Tylko musisz być świadomy że to typowo inżynierski kierunek, ciężki i WIMIR jest znany z masy leśnych dziadków. Słyszałem historie że ludzie ustawiali się w kolejce od 5 rano przed wydziałem bo prowadzący robił konsultacje raz na 3 tygodnie a
Matematyka na mibm to nic strasznego, każdy kto chce, sobie poradzi. Bardziej musisz się zastanowić jak Ci idzie fizyka, bo tego jest tutaj dużo w różnych formach - mechanika, wytrzymałość materiałów, termodynamika itd. Wimir to memowy wydział i można często się spotkać z betonem, ale jak będziesz się uczyć to dasz radę. Najważniejsze czy w jakimś stopniu inżynieria mechaniczna Cie interesuje. Bo jeżeli nie i chcesz iść studiować mechanike tylko ze względu
RóżowaElfka: Mam bana więc wypowiem się z ano.
Studiowałem 2 semestry i odpadłem.
Studia dość ciekawe, ale według mnie bardzo trudne. Trzeba być dobrym z majcy. Ja podstawę miałem napisana na 80 kilka procent, a rozszerzenie na 40 kilka. Z pracą też nie ma jakoś super po tym zarobki przeciętne. Największy przesiew na pierwszych dwóch semestrach. Na zaoczne nie ma progów więc na luzie się dostaniesz.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@mlodyernest: na 6. semestrze znalazłem pracę jako programista i już trochę w dupie miałem ten MiBM :D Nie chodziłem na wykłady i zostałem uwalony tylko przez to. Kto był na MiBM@AGH ten wie o kogo chodzi :D Nie chciało mi się za rok wracać i powtarzać, byłem zmęczony tym kierunek i już w planach miałem infę zaocznie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@onionhero: przecież progi na MIBM są śmiesznie niskie. To nie infa gdzie bez 98% z rozszerzenia nie podchodz. Na MIBM przyjmuje się 300-400 osób i uwala 100 po pierwszym roku.
@AnonimoweMirkoWyznania:
Generalnie kierunek jest w #!$%@? ciężki, głównie przez starych prowadzących mających studentów głęboko w dupie. Matma nie jest trudna. Jak przejdziesz analizę matematyczna to przejdziesz wszystko. Ludzie nie zdają głównie przez Mechanikę i Wytrzymałość Materiałów - czyli wyznaczenie sił,
@AnonimoweMirkoWyznania: progi zależą od ilości chętnych czyli od popularności danego kierunku. Z tego co słyszałem to 15 lat temu na AGH popularna była Geologia i Górnictwo i były wysokie progi, teraz są bardzo niskie bo po prostu era górnictwa się kończy. Popatrz na progi jakie były w poprzednich latach. Może być tak że na 1 rekrutacji próg był np 700pkt a na 3 już brali każdego. Zawsze jest tak że dużo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Ciężko mi oszacować co będzie teraz jak jest epidemia, natomiast MIBM to zwykle po 600-700 w pierwszej turze rekrutacji. Gdzie topowe infy to 950+. Ale samą matmą tyle nie ugrasz, potrzebny jeszcze język.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:
Chyba sobie żartujesz że będę tego szukał XD Sam powinieneś umieć to znaleźć. To nie Liceum

A po dłuższym zastanowieniu to bez jakiegokolwiek rozszerzenia na 50-60% może być ciężko z AGH.