Wpis z mikrobloga

Ogólnie zawsze byłem zdecydowanym zwolennikiem powszechnego do broni. Natomiast tak mnie naszło, oglądając to wykopalisko , że może to nie jest dobry pomysł. Wiem, że gość na nagraniu to po prostu kryminalista, który jakby chciał kupić broń to i tak by ją kupił nawet gdyby była ona zabroniona, to tak gwoli ścisłości. Ale zmierzam do tego, że jak się ogląda jak jakiś sebastianik wyskakuje z audi i wybija szyby oraz chce się bić bo ktoś mu zajechał drogę (a filmów z takimi bandytami jest pełno), to przecież gdyby on miał pistolet, to w przypływie agresji, złości, i IQ w rozmiarze buta by po prostu zaczął strzelać. Jeśli dostęp do broni byłby powszechny, to bez trudu i on by ją kupił (nie czarujmy się jakimiś badaniami psychologicznymi itd., bo idealnie działające badania psychologiczne przed zakupem broni to utopijny i nierealny świat). Przekonajcie mnie, że nie mam racji.

#bron #dostepdobronipalnej #polityka #przestepczosc
  • 10
@Podstarzaly_Mandalorianin: Chodzi o to, że nie istnieje możliwość idealnej kontroli czy ktoś kto kupuje broń ma zdrowo pod kopułą. Edytowałem wpis, nie wiem czy widziałeś nową wersję, w której właśnie dopisałem o tym.

Na pewno nie chciałbym, że broń była dostępna w naszych wall-mart'ach. Ale z drugiej strony, to nawet robiąc badania psychologiczne, nie wiesz na 100%, czy nie wystawiasz pozwolenia na broń dla jakiegoś "sebastiana" z mojego postu.

Gdyby były
Jeśli dostęp do broni byłby powszechny, to bez trudu i on by ją kupił


@watashi_L:
1. wiem, że zabrzmi to jak zdarta płyta - ale można bez problemu kupić rewolwer czarnoprochowy..
2. napakowany gość wyszedł z samochodu z rurką, bo wiedział, że na 99% ten chłopaczek nie będzie w stanie się przed nim obronić.. na pewno inaczej zachowałby się, gdyby w tym samochodzie siedziało np. dwóch karków.. tak samo nie wiadomo
@watashi_L: gdyby badania psychologiczne miały 100% skutecznosci to wiele problemów dałoby się rozwiązać samymi tylko badaniami (np. odsiew pedofilów). Jednak badanie kryminalnej przeszłości+psycholog+wywiad moim zdaniem to już solidne sito które takich niestabilnych emocjonalnie jest w stanie zatrzymac. Druga sprawa to świadomość odwetu, łatwo jest zaatakować kogoś słabszego od siebie, w takich wypadkach broń jest czynnikiem wyrównującym szanse i świadomość że potencjalna ofiara nie jest bezbronna może jednak powstrzymać sprawce.
le można bez problemu kupić rewolwer czarnoprochowy


@Emill: o tych czarnoprochowcach piszą chyba ci co ich na oczy nie widzieli.
Są powody dla których ten typ broni został zarzucony i dla których nie potrzeba na niego zezwolenia.
Taki Colt czy Remington to jest jakieś półtorej kilo metalu. Ogromny, nieporęczny kloc. Modele typu "pocket" są mniejsze, ale mniej celne a ich skuteczność zostawia wiele do życzenia.
Niezawodnośc takiej broni stoi pod znakiem
Modele typu "pocket" są mniejsze, ale mniej celne a ich skuteczność zostawia wiele do życzenia.


@slapdash: a jaka celność ci potrzebna na 5-10m? i o jakiej skuteczności mówisz?
ludzie z powodzeniem przechowują dniami/tygodniami i nic im nie wilgotnieje, tylko nie zostawiają go w schowku w aucie na noc..

Celność, skutecznośc niezawodność, wygoda, obsługa (ponowne naładowanie to kilka minut zabawy), szybkostrzwelność


@slapdash: ale o czym ty do mnie piszesz.. ja nie
@slapdash: Odnoszę wrażenie że to właśnie Ty nigdy CP w ręku nie trzymałeś. Pewność i skuteczność CP są absolutnie wystarczające potrzeby dla takiego sebixa. No może przesadzam, bo samo ładowanie może faktycznie przekroczyć jego możliwości umysłowe.
@krak: sebix prędzej komus z piąchy #!$%@? niż się będzie #!$%@?ł z ładowaniem CP, ważeniem prochu, wciskaniem przybitek itd. Na potrzeby sebixa można na legalu ogarnąć kilkanaście lepszych narzędzi: wszelkiego typu noży, pałek, czy nawet #!$%@? atrap broni współczesnej, a nielegalnie, gdyby faktycznie chodziło o odstrzelenie kogoś, to jest to także do ogarnięcia, przy o wiele większym "komforcie"
"Sebixy" som gupie, ale nie aż tak jak sądzisz - gdyby im się
ty o jednym, ja o drugim...

A siła obalająca pocisku 0.32 jest niewielka. Dlatego typ na filmie #!$%@? z karabinka a nie z colta pocket.


@slapdash: chcesz powiedzieć, że kaliber 0.320 ma mniejszą siłę obalania niż .223?
tak tak, wiem, że chodzi o szybkostrzelność, prędkość pocisku itd, ale samym kalibrem to nie wyjeżdżaj..

druga rzecz to proszę nie zapędzaj się - nie rozmawiamy o ewentualnych konsekwencjach prawnych, zawodności i innych cechach