Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czemu ludzie to takie leniwe miernoty? Moje zarobki w IT oscylują w okolicach 45k take-home. Nie, nie zmyślam ale jak mi nie wierzycie albo uważacie że to nieosiągalne to mam to w dupie - przyjmijcie wtedy że zarabiam 10k. Absolutnie się z tym nie obnoszę, wiem że sporo znajomych których lubię zarabia w okolicach 2,5-3k, czasem 3,5 no i wyobrażam sobie, że coś takiego mogłoby mimowolnie wzbudzić jakąś zazdrość. Jeżeli jednak ktoś zapyta wprost celem zmotywowania się do działania, wtedy mówię prawdę żeby zachęcić do zmiany swojego życia. Na przestrzeni 6 lat miałem takich sytuacji około 10. Zgłaszali się do mnie znajomi bo gdzieś zobaczyli jakies oferty pracy w IT z wysokimi zarobkami. Nie każdy oczywiście pytał o moje zarobki ale spora część tak. I co mnie wkurza? Że ludzie to takie głupie lenie. Dobrze wiem, że pracują na jakichś magazynach bez żadnych szans na awans, patologiczna kultura pracy z sebolami i szefem zjebem itd. No i ci ludzie mówią - "wow, super, jak zacząć?". Nawet nie zdają sobie sprawy, ile za tego typu porady/nauki musieliby zapłacić. I wiecie co? Bardzo chętnie pomógłbym tym znajomym, gdyby chcieli pomóc sami sobie. Mam już przygotowane kilka PDFów od których warto byłoby zacząć, mówię im co i jak, że to nie tak prosto że 2 miesiące i zarabiasz 10k. Wiadomo, że nie będę siedział nad gościem i wszystkiego tłumaczył ale zawsze oferuję, że jeżeli przy czymś utknie to niech daje znać - chętnie wytłumaczę. I co? Początkowo prawie u wszystkich jest zapał, do powiedzmy dziesiątej strony pdfa. Później kontakt się urywa. Bardzo często mają nadmiar czasu, który marnują na jakieś durnoty. Lenistwo wygrywa z perspektywą dużo wyższych zarobków i fajniejszego życia. Jak stawiam się na ich miejscu to bym chyba siedział w tych PDFach 20 godzin dziennie. Ktoś powie - IT ich nie pociąga. Ok, zakładam, że przerzucanie kartonów z Jogobellą na magazynie również nie jest ich pasją. Najgorsze, że mówię o osobach które znam i wiem, że mają predyspozycje aby w branży sobie poradzić. Także moi drodzy mircy, taka gadka, że ktoś żałuje że kiedyś nie słuchał matki i się nie uczył bo teraz ma ciężko to zwykła ściema, mówią taki bullshit po prostu typowe przegrywy których nic nie jest w stanie zmotywować do poprawienia swojego życia. #pracbaza #it

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6073f0fdf5537c000a4888cc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 72
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jest spora grupa osób, którym po prostu pasuje praca fizyczna i nie chcą jej przenosić do domu, boją się stresu, siedzenia za biurkiem, spotkań, terminów, itp. Kończą zmianę, idą do domu i już o pracy nie myślą. Nie mają też dużej odpowiedzialności. Przerzucą to, co im zleci kieras i tyle. Zero rozkmin i zastanawiania się nad tym, co akurat robią. Automat. Dodatkowo, nie byliby w stanie pracować nad sobą w
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zarabiasz tyle bo to wypadkowa wielu rzeczy, nie tylko dlatego że się dużo uczyłeś. Powiedz im prawdę, że trzeba mieć wysokie ambicje, dużo się uczyć, mieć farta, wykształcenie. Zniechęcają się bo IT nie jest dla każdego jeśli do 10 strony nie rozumiesz to pozostałych też nie ogarniesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: a nie bierzesz pod uwagę tego że się nie nadają. Ja np nie lubię prasować. Jakby mi ktoś powiedział że prasując zasobie np. 15-30k na miesiąc to z jeden dzień bym spróbował a potem to pieprznal. Albo ludzi 1,40m chcesz pchac do drużyny koszykówki. To tak nie zadziała. Żadne pdfy tego nie zmienia.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: j/w - podrzuć pdfy na priv. Pracuję w branży kilka lat i mam podobne zdanie o ludziach którzy mnie pytają jak to zacząć. Nie jestem jeszcze na tak dobrych stawkach jak Ty, ale patrząc wstecz rosną one w świetnym tempie.
Odnośnie zaczęcia w branży, to w ciągu ostatniego roku jest z tym bardzo duży problem - firmy nie chcą brać juniorów czy stażystów. Wiele projektów ledwo wiąże koniec z końcem.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ciekawe dlaczego każdy na Anonimowych zarabia po +30k/msc, a jakoś mało się tym chwalą na swoich legitnych kontach.... Zupełnie tak jakby można było prześwietlić takiego typka profil i sprawdzić czy czasami miesiąc temu nie pytał jak zrobić pętle.... xD

0 dowodów = #!$%@? do kosza.
Nie obchodzi mnie to, że ciebie nie obchodzi, że nikt ci nie wierzy. Tak działa Internet.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: dawaj te pdfy. Mam już swojego "mentora" co zarabia tyle co ty (albo chyba ostatnio zmienił firmę i ma więcej) ale z chęcią przygarniam wszystko co jest zrozumiałym językiem napisane, żeby pewne rzeczy ogarnąc szybciej( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz