Wpis z mikrobloga

#allegro #allegrolokalnie #kiciochpyta

Nie jestem obeznany w allegro lokalnie i chciałbym się was poradzić. Wystawiłem kartę graficzną na sprzedaż która jest już licytowana. Ja właściwie to byłem zdecydowany na taką formę sprzedaży ze względu na trudności w jej wycenie.

Dostałem ofertę kupna od ręki która jest ok. Zależało gościowi na czasie ale odrzuciłem ją jednak początkowo bo nie byłem pewien czy mogę bezkarnie zakończyć licytację w której ktoś bierze udział. Potencjalny kupiec odezwał się znowu i napisał że spróbuje ją wygrać. Pomyślałem że w sumie jak mu tak zależy, a podana cena jest ok to mógłbym się na to zgodzić.

Nie podoba mi się jednak że cenę niepotrzebnie jeszcze podbił z dość absurdalnej już wartości i obecnie czeka na zwrot pieniędzy z OLX gdzie zrezygnował z zakupu. OLX pośredniczy w ogóle w płatnościach?

Ja bym to widział tak że kończę aukcję i wystawiam typowi kartę przez "kup teraz" za podaną przez niego cenę i odbieram pieniążki od allegro.

Martwi mnie jednak czy jeśli zakończę aukcję to czy wtedy karta nie sprzeda się za obecnie licytowaną wartość. Jak to wygląda? Ostatnia wiadomość od zainteresowanego brzmiała niepokojąco i wyglądała mniej więcej tak - pan kończy aukcję i ja wygrywam.

Staram się być ostrożnym i wiem że na tych portalach są różni cwaniacy.
  • 4