Wpis z mikrobloga

@Jackdanielov: największe błędy finansowe młodych ludzi to
- wydawanie kasy na niepotrzebne zachcianki typu jedzenie, ubranie
- brak posiadania bogatych starych
- spanie w nocy zamiast pracować
- chęć mieszkania w mieszkaniu a nie pod mostem za darmo
- praca 8h dziennie i marnowanie pozostałych 16h doby na głupoty typu życie, odpoczynek
- nie bycie kolegą znanego posła
- nie pracowanie w weekendy i święta
- marnowanie czasu na studiowanie/samorozwój zamiast
@CukrowyWykop: niefortunne jest życie w Polsce, na tyle blisko zachodu, że widać jak żyje zachód, na tyle blisko biedy, że nie stać nas na zachodnie życie. Na zachodzie rzeczy które uchodzą za luksus w Polsce często są ogólnodostępne i kwestią wyboru. przynajmniej ja miałem takie doświadczenia pracując jako robotnik
@Jackdanielov: ojciec mi wczoraj opowiadał o gościu z którym pracował i który odliczał sobie miesiące do emerytury taki szczęśliwy. W zeszłym tygodniu zmarł, na emeryturze był 8 miesięcy. Jasne, oszczędności ważna sprawa ale typ który przygotował ta grafikę może ja sobie wetknąć w dupę


@duch_dauna: ach ten dowód anegdotyczny xD Dla 60latka oczekiwana dalsza długość życia to 19 lat, więc tak, warto oszczędzać. Te argumenty to tylko głupie wymówki przeciętniaków:
@karolzzr: też prowadze firme, na szczęście urodziłem się i mieszkałem całe życie w dużych miastach, miałem dowolnośc wyboru sciezki kariery, jeśli urodziłbym się gdzieś na zadupiu to na pewno nie robiłbym tego co robiłem do tej pory chyba że rodzice zafundowali by mi mieszkanie w większym mieście na czas studiów i po nich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kamil10445:

na czym sobie nabić historię kredytową? dżiiiiiiz.

Po co Ci historia kredytowa w Polsce? Za dużo się seriali na netflixie naogladales xD

A jak Ci tak bardzo zależy na tej historii to darmowy okres spłaty KK też ci to załatwi
Po co Ci historia kredytowa w Polsce? Za dużo się seriali na netflixie naogladales xD


@Leniek: Pozytywna historia kredytowa bardzo pomaga przy braniu kredytu hipotecznego. Bierzesz coś na raty, jakiś mały kredycik i jak je spłacałeś w terminie to potem dla banku jesteś gość, natomiast jak Twoja historia jest pusta - to będziesz musiał jej brak zrekompensować wyższymi zarobkami, bo inaczej możesz się spotkać z odmową udzielenia kredytu na mieszkanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@azen2:

Pozytywna historia kredytowa bardzo pomaga przy braniu kredytu hipotecznego

To jest właśnie najczęstsze mylne przeświadczenie w ogólnej świadomości.

Zarobki, obciążenia, forma zatrudnienia, wiek kredytobiorcy i nieruchomość (lokalizacja, standard, lokalizacja) to są elementy oceny zdolności kredytowej pod hipotekę
@azen2: Doradcy kredytowi i analitycy bankowi uważają inaczej. Ważne żeby nie mieć negatywnego scoringu w BIK. Raty i inne bzdety nie maja znaczenia przy braniu kredytu hipotecznego, a nawet mogą zaszkodzić (chwilówki, opóźnienia w spłacie) i trzeba później ubiegać się o wykreślenie ich z historii
@Jackdanielov #!$%@?. Jak miałem 22-23 lata to miałem limit 20 koła i kartę kredytową 5 koła wyżyłowaną do zera na rok imprezowania. Przyszła dobra praca, w #!$%@? szybko się to spłaciło, a tamte chwilę wspominam mega zajebiście. 20 latkowie powinni #!$%@?ć hajs ale mądrze - podróże, imprezy, a nie gadżety.
@Leniek: Pozytywna historia kredytowa bardzo pomaga przy braniu kredytu hipotecznego. Bierzesz coś na raty, jakiś mały kredycik i jak je spłacałeś w terminie to potem dla banku jesteś gość, natomiast jak Twoja historia jest pusta - to będziesz musiał jej brak zrekompensować wyższymi zarobkami, bo inaczej możesz się spotkać z odmową udzielenia kredytu na mieszkanie.


@azen2: tak, bo jak wezmę czajniczek za 150 zł i rozłożę na raty to będę
@Jackdanielov #!$%@?. Jak miałem 22-23 lata to miałem limit 20 koła i kartę kredytową 5 koła wyżyłowaną do zera na rok imprezowania. Przyszła dobra praca, w #!$%@? szybko się to spłaciło, a tamte chwilę wspominam mega zajebiście. 20 latkowie powinni #!$%@?ć hajs ale mądrze - podróże, imprezy, a nie gadżety.


@markkk92: większość 20 latków musi #!$%@?ć w fabryce smrodu, bo trzeba rodzicom pomagać albo odkładać 10 lat żeby mieć jakiś wkład
@Jackdanielov prawie wszystko prawda. Drogie ubrania - można kupować na promocjach w Reserved za kilkadziesiąt plnow, a można Nike za 3x większa kasę. Brak oszczędności to akurat głupota, bo ciężko coś zaoszczędzić w tym wieku. No chyba, że mowa o kasie do 500 zł, no to warto mieć w zanadrzu na jakiegoś dentystę czy tabletkę po i na to można oszczędzic z niczego. Kredyty to głupota, wiadomo. Samochód tak samo. Najczęściej jest