Wpis z mikrobloga

@Jackdanielov: największe błędy finansowe młodych ludzi to
- wydawanie kasy na niepotrzebne zachcianki typu jedzenie, ubranie
- brak posiadania bogatych starych
- spanie w nocy zamiast pracować
- chęć mieszkania w mieszkaniu a nie pod mostem za darmo
- praca 8h dziennie i marnowanie pozostałych 16h doby na głupoty typu życie, odpoczynek
- nie bycie kolegą znanego posła
- nie pracowanie w weekendy i święta
- marnowanie czasu na studiowanie/samorozwój zamiast
  • Odpowiedz
@Jackdanielov sama prawda poza drogimi ubraniami. Kupujesz Ralpha czy Lacoste i masz przez trzy sezony praktycznie funkiel nówkę nieśmiganą metalik pryma sort, a gówna z sieciówek fast-fashion po trzech praniach na szmaty.
  • Odpowiedz
@Jackdanielov: XDDDDD jak mialem 20 lat to zarabialem 2.5k mieszkajac z rodzicami, nie wiem skad mialbym wziac hajs na nowy samochód, drogie imprezy i kto do #!$%@? bierze kredyt konsumpcyjny żeby go #!$%@? bo chce wydac pieniądze? XDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@bruuh sorry ale będąc przedsiębiorcą nie dałbym więcej niz te załóżmy 2k na łapę gnojowi który nic nie umie co dopiero technikum skończył xD
  • Odpowiedz
@CukrowyWykop: niefortunne jest życie w Polsce, na tyle blisko zachodu, że widać jak żyje zachód, na tyle blisko biedy, że nie stać nas na zachodnie życie. Na zachodzie rzeczy które uchodzą za luksus w Polsce często są ogólnodostępne i kwestią wyboru. przynajmniej ja miałem takie doświadczenia pracując jako robotnik
  • Odpowiedz
@Jackdanielov: ojciec mi wczoraj opowiadał o gościu z którym pracował i który odliczał sobie miesiące do emerytury taki szczęśliwy. W zeszłym tygodniu zmarł, na emeryturze był 8 miesięcy. Jasne, oszczędności ważna sprawa ale typ który przygotował ta grafikę może ja sobie wetknąć w dupę


@duch_dauna: ach ten dowód anegdotyczny xD Dla 60latka oczekiwana dalsza długość życia to 19 lat, więc tak, warto oszczędzać. Te argumenty to tylko głupie wymówki przeciętniaków:
  • Odpowiedz
Trzeba korzystać z życia, a na oszczędzanie przyjdzie czas.


@CJzSanAndreas: To znaczy kiedy przyjdzie? Bo wiesz - nie chcę Cię potem utrzymywać z moich podatków, jak nie odłożysz niczego na starość i będziesz narzekał, że emerytura taka niska.

@Jackdanielov: Na co Ci życie na pokaz? Skąd będziesz miał kasę na przeżycie w okresie, gdy stracisz pieniądze a wcześniej nie oszczędzałeś?
  • Odpowiedz
@karolzzr: też prowadze firme, na szczęście urodziłem się i mieszkałem całe życie w dużych miastach, miałem dowolnośc wyboru sciezki kariery, jeśli urodziłbym się gdzieś na zadupiu to na pewno nie robiłbym tego co robiłem do tej pory chyba że rodzice zafundowali by mi mieszkanie w większym mieście na czas studiów i po nich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kamil10445:

na czym sobie nabić historię kredytową? dżiiiiiiz.

Po co Ci historia kredytowa w Polsce? Za dużo się seriali na netflixie naogladales xD

A jak Ci tak bardzo zależy na tej historii to darmowy okres spłaty KK też ci to załatwi
  • Odpowiedz
Po co Ci historia kredytowa w Polsce? Za dużo się seriali na netflixie naogladales xD


@Leniek: Pozytywna historia kredytowa bardzo pomaga przy braniu kredytu hipotecznego. Bierzesz coś na raty, jakiś mały kredycik i jak je spłacałeś w terminie to potem dla banku jesteś gość, natomiast jak Twoja historia jest pusta - to będziesz musiał jej brak zrekompensować wyższymi zarobkami, bo inaczej możesz się spotkać z odmową udzielenia kredytu na mieszkanie.
  • Odpowiedz