Wpis z mikrobloga

  • 0
Którą dystrybucję #linux polecacie? #ubuntu już mi się przejadło. Komputer używany do przegladania internetu i przechowywania danych. Jakieś ciekawe narzędzia wbudowane jak w Kali też są mile widziane. Chcę coś świeżego, może ZorinOs? Chociaż to prawie to samo. Chodzi też o to żeby się nie gryzł z #windows10 obok.
  • 21
  • Odpowiedz
@kidi1: Jak chcesz zmienić dlatego, że ci się przejadło, to i tak wrócisz za jakiś czas, bo Ubuntu to jedyna distro, która działa stabilnie na desktopach. Sprawdzałem większość i z każdego rezygnowałęm, gdy nagle po którymś update przestawało całkiem bootować, albo wywalało gui.

Ale ogólnie, to manjaro jest super. Taki arch dla ludzi, ma też ten sam menedżer pakietów. Albo w ogóle arch, no ale to już trochę nauki będzie :P
  • Odpowiedz
@kidi1: Poprawiam się: tylko KDE, ale faktycznie - nie tylko manjaro, bo KDE wychodzi na różnych dystrybucjach: https://kde.org/distributions/
Przeszedłem przez kilka dystrybucji. Za każdym razem jak trafiałem na DE oparte na Gnome - dostawałem konwulsji i odruchów wymiotnych z powodu preymitywności i braku jakiejkowiek konfigurowalności.
Poza tym wszystkie inne DE, jeśli nie są oparte na Gnome, to moim zdaniem są dla prymitywów (typu XFCE, czy LxQt), którzy twierdzą, że oszczędzają RAM
  • Odpowiedz