Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@patrick_baitman: Właśnie dziwna sprawa bo oleju jest jakby za dużo a nie dolewałem.
@msnrc:
Masz diesela?? Jakasz za dużo oleju to dpf do roboty, bo puszcza rope do oleju i za dużo go masz.

I sprawdź na bagnecie,czy Ci olej ropą noe pachnie
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko: gość jeździ dieslem. Jakiego koloru jest olej silnikowy w silniku diesla nawet bezpośrednio po wymianie? Różowy? W skrzyni jaki masz olej? Jakie robi plamy? Takie jak paliwo czy inne?

W układzie hamulcowym?


@srogie_ciasteczko: olej w układzie hamulcowym? ciekawe, może płyn hamulcowy?

We wspomaganiu kierownicy?


@srogie_ciasteczko: Jest dużo bardziej "czysty" niż silnikowy i nie robi takich plam.

Ludzie, co jest z wami? Gość napisał że przejechał z tego miejsca
  • Odpowiedz
@msnrc jak tak czytam te wszystkie komentarze to sie zastanawiam czy już nie znam sie na żartach czy po prostu takich mamy fachowców na wykopie.. ewidentny wyciek paliwa pewnie wężyk sie wypiął któryś lub jakims cudem pękł
  • Odpowiedz
A przy pierwszej dziś jeździe poczułem zapach oleju po 30 minutach jazdy 140 km/h.


@msnrc: DPF się wypalał. DPF ma podawany dodatkowo ON w trakcie wypalania, najprawdopodobniej podaje go tyle, że nadążało się wypalać i to po prostu wyciekło z auta
  • Odpowiedz
Wyrok. Uszczelka pod głowicą


@iam1994: lol, uszczelkę pod głowicą to się diagnozuje obecnością oleju w borygo a nie tęczą na jezdni. Równie dobrze to może być nieszczelność w jednym z wielu punktów pośrednich od zbiornika po silnik a ty gościa uszczelką straszysz.
  • Odpowiedz
Lub borygo w oleju i stan się podnosi jak u kolegi.


@iam1994: też słyszałem jak ktoś mi mówił że to może przeciekać w obie strony ale pytałem o to niedawno mechanika i mówił że nie ma takiej możliwości bo w silniku jest o wiele większe ciśnienie
  • Odpowiedz