Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@R187: żeby nikt nie musiał szukać: Ezechiel 23:20.
Trzeba jednak dodać, że to tłumaczenie z Biblii Warszawskiej. Używają jej głównie protestanci.

W Biblii Tysiąclecia używanej przez KK trochę złagodzili przekaz.

Edit. Sorki, nie zauważyłem, że już podano gdzie szukać.
  • Odpowiedz
@efek: Tutaj tłumaczenie z New American Bible Revised Edition (NABRE)*:

She lusted for the lechers of Egypt, whose members are like those of donkeys, whose thrusts are like those of stallions.


  • Odpowiedz
@dqdq1: No metafora mająca opisać jakie były penisy kochanków tej kobiety. Jak widać ludzie już od starożytności preferowali duże.
  • Odpowiedz
@jbagiet: Jest, wystarczy trochę edukacji seksualnej i nagle kościół traci swój autorytet i wychodzi, że kłamał, dlatego się jej boją.
  • Odpowiedz
@R187: xDDDDDDDDDD czyli wiedza o tym jak się ruchać podkopuje autorytet kościoła, nieźle. Nie wiem w jaki sposób, ale rozwaliło mnie to w poniedziałek z rana xD
  • Odpowiedz
@jbagiet: Oczywiście, że tak jest. Kościół naucza na przykład, że jak ktoś wali konia to spłonie w piekle, a na edukacji seksualnej dowie się, że masturbacja jest zjawiskiem naturalnym i o ile się ktoś od niej nie uzależni (a uzależnić można się też od np. jedzenia przecież) to jest nieszkodliwa. Jak widać nauka miażdży tutaj Kościół. Każde dziecko, które coś takiego usłyszy od razu będzie mieć wątpliwości czy skoro Kościół okłamał
  • Odpowiedz
@R187: Kościół okłamał? A jak to zweryfikowałeś? Ktoś kto walił wrócił z piekła? A może czysty wrócił z nieba i powiedział że faktycznie, jak nie walisz to idziesz do nieba? Chłopie, religie to zbiór uniwersalnych zasad i umoralniania, to są tylko drogowskazy jak być dobrym człowiekiem, a przynajmniej lepszym niż bez religii lub lepszym niż często stać daną osobę. Nawet czytając biblię literalnie nie dojdziesz do takich wniosków jakie wysnuwasz.
Na
  • Odpowiedz