Wpis z mikrobloga

Strasznie słabo znasz historie Polski, to przykre... Nie, Warszawa nie miała być zburzona. Dopiero wybuch Powstania Warszawskiego skłonił Hitlera do wydania rozkazu zburzenia Warszawy.


@Kempes:

Wiesz co jest przykre? Że takie puste łby, chodzą po internecie i pieprzą takie smutki.
To co piszesz to kompletna bzdura, i jeszcze oskarżasz innych o brak znajomości hisotrii.
@yeron: Fajna tu dyskusja wyszła. Które powstanie lepsze. I dlaczego? A przecież chyba chodzi o to, że powstanie w getcie było próbą ludzi skazanych na śmierć, by umrzeć na własnych warunkach. I tak już właściwie nie żyli. Może niektórym przeszkadza to, że to powstanie wywołali Żydzi? Że okazało się, że nie są tchórzliwym narodem? Że nie tylko Polacy byli zdolni do walki?
@yeron: @Kempes: Najsmutniejsze jest to, że wrzucacie taki post, nie dlatego żeby uczcić pamięć tych co zginęli, ale z czystej złośliwości żeby #!$%@?ć prawą stronę wykopu. Tylko i tylko po to, żeby móc sobie podbudować ego kłócąc się z innymi. #!$%@? tam wiecie o tamtych wydarzeniach, o powstaniu i jednym i drugim i na bieżąco sprawdzacie artykuły na wiki żeby móc się czymkolwiek podeprzeć w dyskusji. Ha tfu na Was
hcesz mi powiedzieć że Hitler gdyby nie powstanie nie znalazłby pretekstu i nie zburzył Warszawy?


@VrubeL: Ja wiem że wy tam po prawej stronie lubicie twórczość i działalność akwarelisty, ale o czytanie w myslach to was nie posądzałem
@Towarzysz_Moskvin: przeczytaj caly artykul. Druga czesc pyrania kest tendencyjna. Ale odpowiem; nie, noe mieli budowac w trakcie dzialan wojennych. Ale decyzja o wyburzeniu miasta i eksterminacji lidnosvi powstala duzo wczesniej, niz mialo miejsce powstanie.
Pewnie gdyby nie wybuchlo to wszelkiej masci krytykanci pisaliby o niepodjeciu walki w skazanym na zniszenie miescie.
@fullversion: Planowali wiele różnych rzeczy przyjacielu ale realia roku 44 częściowo zweryfikowały te plany. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pewnie gdyby nie wybuchło powstanie nie było by setek tysięcy ofiar cywilnych a Warszawa poza zniszczeniami przyfrontowymi nie została by zrównana z ziemią podobnie jak wszystkie inne polskie miasta pomimo planów eksterminacji Polaków snutych przez Hitlera w początkowych latach wojny ¯\_(ツ)_/¯
@Towarzysz_Moskvin: wszystko ma w artykule z wiki... a Ty dalej swoje ()

w grudniu 1939 przystąpiono do opracowywania planów zniszczenia większości powierzchni zabudowanej metropolii i przekształcenia jej w podrzędny ośrodek tranzytowy.


Planowano również dziesięciokrotnie zmniejszyć liczbę mieszkańców do 100 tys. lub 130 tys. osób (przed wojną Warszawa liczyła ok. 1,3 miliona ludności), na Pradze miał znajdować się obóz dla ok. 30 tys. ludności polskiej lub, jak podają
@Towarzysz_Moskvin: typie, jakiej wladzy absolutnej? Czy na prawde tak piszesz, zeby tylko skrytykowac? Wiesz, ze wojna toczyla sie s wielu frontach? Ja Ci mowie, ze plan zniszczena i eksterminacji warszawy, byl na wiele lat przed powstaniem. A Ty twierdzisz, ze zostala zburzona ze wzgledu na powstanie? O co pytasz tak dokladnie? Mieli budowac w trakcie okupacji? Mieli zburzyc podczas wojny. A odbudowac noe wiem kiedy. Mieli budowac nowe miasto podczas walk,