Wpis z mikrobloga

Nie, Warszawa nie miała być zburzona.


@Kempes: poważnie?

Zwykle nazwą „plan Pabsta” określa się plan autorstwa niemieckich architektów Huberta Großa i Ottona Nurnbergera z 1940, wykonany na polecenie Hansa Franka pod kierunkiem[1] Friedricha Pabsta (od 1939 naczelnego architekta miasta Warszawy, projektującego modelowe osiedla dla Niemców rozmieszczone wokół centrum miasta). Przewidywał on zburzenie większości zabudowy Warszawy[2][3] i zamienienia jej w prowincjonalne miasto[4], służące Niemcom w charakterze ogromnego węzła komunikacyjnego[5] i ośrodka
@Nieszkodnik: Tam wyżej słusznie zwracają uwagę, że 1940 ma się nijak do 1944, po prostu niemcy się #!$%@? że ich trochę pozabijali powstańcy i w odwecie #!$%@? miasto. Inna sprawa że te zachwyty nad "wenecją północy" to też jakieś szaleństwo, kilka ulic pałaców i kamienic wybudowane na wiekach niewolniczej pracy chłopstwa, cześć i chwała!
Powstanie w getcie wybuchło bo żydzi mieli po prostu dość


@VrubeL: Powstanie w getcie wybuchło bo Żydzi mieli do wyboru walczyć albo zginąć w obozach. Decyzja o likwidacji została już wówczas podjęta. p0laki natomiast #!$%@? pół warszawy bez powodu.
@Aerwin Wrzucam ten wpis po to żeby inni poznali prawdziwe oblicze historii, bo większość nie zna szczegółów. Tego nie uczą w szkołach. Takim jak ty prawda historyczną się nie podoba dlatego ją negujecie, praszywcy z was.
@fullversion:

typie, jakiej wladzy absolutnej?

A jak nazwiesz władze Niemiecką na terenie GG?

Wiesz, ze wojna toczyla sie s wielu frontach?

No i?

Ja Ci mowie, ze plan zniszczena i eksterminacji warszawy, byl na wiele lat przed powstaniem.

Czemu nie przecze.

A Ty twierdzisz, ze zostala zburzona ze wzgledu na powstanie?

A nie była? Zapytam jeszcze raz: Jak wyglądała i jak zaawansowana była realizacja planu do godziny W?

O co pytasz
@windows95 i jeszcze jedno Mosze a wziąłeś pod uwagę że Polacy mieli dość okupacji codziennych łapanek strachu przed aresztowaniem czy zabiciem za nic? I woleli umrzeć z bronią w ręku? Czy tylko żydzi mieli takie prawo. Śmiech mnie ogarnia jak lewary sobie teraz debatują co by było gdyby a sami się przyznają że w razie co to pierwsi będą spierlac.
@VrubeL @fullversion - panowie mieli rację
@Kempes @Towarzysz_Moskvin - panowie nie mieli

Dowody:
https://en.wikipedia.org/wiki/Festung_Warschau
https://en.wikipedia.org/wiki/Liberation_of_Paris#German_surrender_(25_August)

Examples of this policy were the Festung Stalingrad and Festung Kiev (...) On 27 July 1944 Adolf Hitler ordered the Festung Warschau to be created and defended at all cost

Podobny los czekał także Paryż, ale Francuzi mieli szczęście być wyzwalanymi przez jankesów, więc dowódca paryskiego garnizonu nie wykonał rozkazu Hitlera (niżej cytat Adiego) w nadziei na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@VrubeL: Mnie śmiech ogarnia gdy prawicowe trole wychwalają bezsensowne #!$%@? własnej stolicy i skazanie 200 tysięcy ludzi na zagładę. Jakby kompromitacja we wrześniu '39 nie wystarczyła
@Ciulahej: Myśle że to ty nie do końca rozumiesz koncept Feustung przyjacielu.

Rozumiem że Feustung Breslau miał na celu zburzenie Wrocławia i wymordowanie jego mieszkańców?

Podobny los czekał także Paryż, ale Francuzi mieli szczęście być wyzwalanymi przez jankesów, więc dowódca paryskiego garnizonu nie wykonał rozkazu Hitlera (niżej cytat Adiego) w nadziei na łagodniejszy wyrok (#!$%@?ąc - co mu się udało wynegocjować)


I zapewne doszło by do zniszczenia Paryża gdyby Francuzi wywołali
@Kempes:

Takim jak ty prawda historyczną się nie podoba dlatego ją negujecie, praszywcy z was.


A kim Ty #!$%@? jesteś żeby mnie oceniać po jednym wpisie i przydzielać do jakiejkolwiek grupy społecznej?
@Kempes: Naskrobałem długi wpis ale od innej strony to ugryzę xD
1) Hitler 27 lipca nakazuje zrobić z Warszawy "Fortecę"
2) Cytat z wiki o "Festungach" który ci zalinkowałem a chyba ci umknął: Often even the civil population was supposed to support the rather suicidal attempts of defense, as the cities were largely destroyed in the course of the fights
3) Teraz połącz to z Planem Pabsta, co fajnie ci @
@Towarzysz_Moskvin: Aha i jeszcze jedno, powstanie nie powinno wybuchnąć a organy decyzyjne powinny być pociągnięte do odpowiedzialność, ALE w czasie kiedy Niemcy burzyli warszawę Rosjanie musieli zlikwidować kocioł Kurlandzki, zająć pola roponośne w Rumunii i przejąć Węgry które były bardzo ważne dla przemysłu Niemieckiego choć już nie pamiętam dlaczego XD Tak czy srak, to wszystko to były sprawy o wiele bardziej priorytetowe od warszawki, (stąd też mit o ruskich tankach co