Wpis z mikrobloga

@Ciulahej:
1) Hitler 27 lipca nakazuje zrobić z Warszawy "Fortecę"

Co nie znaczy, że kazał ją zburzyć. Rozkaz zrównania Warszawy z ziemią padł dopiero po wybuchu Powstania Warszawskiego. Więc ja mam rację, co do decyzji Hitlera.
Czy by była zburzona w takim stopniu jak po rozkazie Hitlera czy też nie, gdyby powstanie nie wybuchło, to tylko dywagacje. Wrocław jest tutaj przykładem, a nie stolica Francji, który też uległ znacznym zniszczeniom, był
@Kempes: Zatem uważasz, że A. Hitler chciał zlikwidować Paryż a niżeli oddać go w ręce aliantom (stolica państwa nie przeznaczonego do eksterminacji przypominam) Paris must not pass into the enemies hands, except as a field of ruins, ale co do oddania sowietom Warszawy (stolicy państwa przeznaczonego w 85% do wymordowania) nic nie miał (pomimo linkowanego tu planu Pabsta) i dopiero po wybuchu powstania stwierdził że jednak zniszczy?

Rozkaz zrównania Warszawy
C.....j - @Kempes: Zatem uważasz, że A. Hitler chciał zlikwidować Paryż a niżeli odda...

źródło: comment_1618856397CZd6N3tqgcWmtA7fZhAz5k.jpg

Pobierz
@fullversion: Powiadasz, DEBILU, że plan Pabsta, pochodzący z 1940 roku, miał być realizowany jeszcze w 1944 roku kiedy wojska sowieckie zbliżały się na przedpola Warszawy?! Rozkaz zrównania Warszawy z ziemią wydał sam Hitler na wieść o wybuchu powstania, radzę doczytać, drogie dziecko:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zburzenie_Warszawy

Widzę twój dziecinny wpis na poziomie "kozak w necie p**da w necie" to tylko mnie ogarnia pusty śmiech nad twoim zdziecinnieniem ( ͡º ͜ʖ͡º
@Ciulahej: Coś tam ci dzwoni, ale łączenie faktów i wyciąganie wniosków już całkowocie leży.

Aha i jeszcze jedno, powstanie nie powinno wybuchnąć a organy decyzyjne powinny być pociągnięte do odpowiedzialność

Zgoda

ALE

No i nie mogło zabraknąć słynnego ale ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w czasie kiedy Niemcy burzyli warszawę Rosjanie musieli zlikwidować kocioł Kurlandzki,

Nie musieli i nie zlikwidowali praktycznie do końca wojny

zająć pola roponośne w