Wpis z mikrobloga

@r4dzik: LEGO wycofało się już ze starych Power Function, ale za to nowe poza apką, mogą być obsługiwane przy użyciu pada podłączonego do telefonu. 42099 jest bardzo fajny, daje sporo miejsca do modowania, no i to fajna baza (3 silniki i box). Jeżeli chcesz coś bardziej zaawansowanego mechanicznie, to popatrz na starsze, większe sety - 42055, 42082 - to uznałbym za szczyt możliwości inżynierów Lego. Wszystko zasilane jednym silnikiem przez przekładnię,
@Jimmm: mam 42099 i jest zajebisty. Fakt, na seryjnej przekładni średnio podjeżdża pod przeszkody ale po zamianie zębatek wjedzie chyba na wszystko. Fajnie tez można zobaczyć jak pracują wahacze na przykład.
@Jimmm: technic jest stworzony do tego, tyle, że jak kupisz zaawansowany zestaw 10 latkowi i nie będzie radził sobie z instrukcją i składaniem, to się może zniechęcić. A z dźwigiem czy terenówką sobie nie poradzi. Chyba, że będziesz z nim razem budował, co jest najlepszym rozwiązaniem. To tylko nam się wydaje, że to takie lekkie, łatwe i przyjemne, a zdarzy się dorosłemu, że utknie w barakudzie na połączeniu szkieletu w całość
via Android
  • 1
@domsky słusznie prawisz. Idea jest taka, żeby składać razem, przy okazji ucząc się jak działają poszczególne komponenty - zawieszenie, przekładnie itd. Jak kupię za proste - to będzie kolejna zabawka, która poleci w kąt obawiam się. Stąd pomysł na lego technic, ale może jest też coś innego na rynku
@Jimmm: Cada 522 za około 100zł na aliexpress. Sam go kupiłem w grudniu bo na lego nie miałem kasy i POLECAM. Nie dość że jest sterowany radiem to:
- ma przekladnie do skręcania
- ma mechanizm różnicowy
- ma silnik z tłokami co prawda nie V8 ale można domontować przy paru przeróbkach i ten silnik pracuje podczas jazdy
- ma zawieszenie całkiem fajnie wybierające
- ma światła
Nie jest najszybszy ale
Niebadzlosiem - @Jimmm: Cada 522 za około 100zł na aliexpress. Sam go kupiłem w grudn...

źródło: comment_16189115407eDHnDrvqxQGvCnEwz50JM.jpg

Pobierz
@Jimmm: bardzo polecam Clementoni i ich serie Laboratorium mechaniki, kupiliśmy synowi zdalnie sterowany samochód do samodzielnego poskładania i traktor, gdzie widać jak dziala układ kierowniczy. W innym zestawie jest pojazd ze skrzynią biegów, w instrukcji jest mnóstwo informacji jak to wszystko działa. Moim zdaniem to lepsze niż lego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jimmm: obczaj na aliexpress Xiaomi odpowiedniki techniksów, nie wiem jak z radioaktywnością, mega dobre ceny, a po zdjęciach kupujących widać, że nie ma lipy
@Niebadzlosiem: Cada ma fajne sety, ale trzeba się liczyć z tym, że akumulatory w boksie mogą umrzeć po niedługim czasie, a płytka wewnątrz boksa jest tak tandetna, że próby wymiany aku kończą się jej uszkodzeniem. No i płytka nie ma zabezpieczenia przeciw przeciążeniom - ile silnik pociągnie tyle ona odda, więc trzeba uważać żeby jej nie zabić. Mam w szafie chyba 3 boksy od Cady, wszystkie padły albo po wymianie baterii