Wpis z mikrobloga

Mireczki, niedługo kupuję mieszkanie od dewelopera, na rynku pierwotnym. Praktycznie wszystko jest już ustalone, ale robię to pierwszy raz i mam obawy, ze coś się wysypie. Ktoś z was mógłby mi przybliżyć kwestie na które warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy przedwstępnej? Jakieś ogólne porady dotyczące kupna mieszkania w stanie deweloperskim? Na co zwrócić uwagę żeby nie dać się oszukać? Jak zweryfikować dewelopera? Mam niewielkie doświadczenie w tej materii i chciałbym podjąć możliwe najlepszą decyzje. #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kredythipoteczny
  • 12
@MrKudlaty: Zaraz ci ktoś pewnie dużo więcej napisze. Ja ze swojej strony tylko dodam, że fajnie jakby umowa przedwstępna zakładała możliwość bezkosztowej rezygnacji z zakupu bez powodu. U mnie było tak, że rezerwacja kosztowała 2000 zł i była zwrotna bez względu na to, czy zdecyduję się ostatecznie podpisać umowę deweloperską, czy nie. Natomiast deweloper zgodził się również na dodanie zapisu do umowy deweloperskiej (czyli już tej podpisywanej z udziałem notariusza), że
Zapaliłaby mi się czerwona lampka jakby deweloper chciał ode mnie zadatku w momencie podpisywania umowy rezerwacyjnej/przedwstępnej.


@Drmscape2: Bez tego te umowy nie spełniają żadnej funkcji, ani dla jednej ani dla drugiej strony. O to chodzi aby zarówno kupujący jak i sprzedający byli finansowo trzymana za jaja że się nie rozmyślą, albo w ostatniej chwili nie sprzedadzą komuś kto da kilka koła 100zł/m2 więcej. Aż mi się wierzyć nie chce że ktoś
@Drmscape2: dzięki! a masz może jakieś doświadczenie wśród nowych deweloperów? Słyszałem ze Ci się bardziej starają, żeby zyskać lojalnych klientów. Mieszkanie którym jestem zainteresowany jest z tego co widzę jedną z pierwszych inwestycji tego dewelopera, ale obawiam się tez czy nie jest to jakaś spółka celowa pod tą inwestycje. Aczkolwiek mieszkanie, budynek i część wspólna wydają się być wybudowane starannie.
@MrKudlaty: A czy ktoś już tam się już wprowadził i odebrany jest budynek? Najlepiej by było popytać tych, którzy mieszkanie już odebrali lub poszukać jakiegoś forum mieszkańców budynków/wspólnoty, który ten deweloper już budował.
@dran2: Kupowałem od dewelopera, który ponad 20 lat buduje w Krakowie, więc nie miałem oporów. Dla mnie to było wygodne.
@dran2: jednak rynek pierowtny rózni sie od rynku wtornego :)
@MrKudlaty: polecam Ci przegladnac bloga https://paninaswoim.pl/ i instagrama tej laski - ona pracuje u dewelopera i dosyc mocno sie orientuje i przekazuje wiedze w social media na ten temat, warto sie zaznajomic z jej profilem :)

A co do nowego dewelopera - pytanie czy jest to jakis duzy miedzynarodowy deweloper ktory wszedl do polski i buduje, tak jak w Warszawie
@dran2: to nie jest nic niezwykłego, ja wypróbowałem to na sobie, wpłaciłem zaliczkę i czekałem aż deweloper ukończy prospekt informacyjny żeby zgodnie z prawem podpisać umowę deweloperską. W miedzyczasie rozmyśliłem się i pieniążki wróciły na konto.