Wpis z mikrobloga

Mirki, nie mam pojęcia czy ktoś w ogóle może mi pomóć, ale może doradzi co i jak.

Obecnie mam UPC, które lada dzień się zawija ode mnie i musze dokonać operacji przepięcia kabelków, żeby się wpiąc telewizją do zbiorczej antenty na dachu w bloku. Skryzneczka na mieszkaniu z kablami wygląda obecnie tak i nie wiem co odkręcić a co przekręcić bo niestety kable nie są podpisane Jak się w ogóle za to zabrać? Spóldzielnia mi nei pomogła.

#remontujzwykopem #kiciochpyta
Aerwin - Mirki, nie mam pojęcia czy ktoś w ogóle może mi pomóć, ale może doradzi co i...

źródło: comment_1619084509QMl7hLA9IIqVUDnn4EwxJG.jpg

Pobierz
  • 9
Kabel antenowy teraz idzie bezpośrednio z kontaktu w ścianie do telewizora. Zakładam wiec, że telewizor i internet idą z rozgałęźnika w skrzynce. Dobrze kombinuje, że musze po prostu namierzyć metodą prób i błędów kabel telewizyjny + kabel z anteny zbiorczej i jest razem skręcić?
@Aerwin: tam gdzie jest pojedyncze gniazdo w trójniku masz źródło tam gdzie dwa wyjścia na router i tv. Jeżeli ten trójnik masz zwrócić to zamiast niego wstawiasz łącznik kabla antenowego tak zwaną beczkę.
Jeżeli chcesz się upewnić który kabelek idzie od tv do tej szafki możesz z jednej strony połączyć oplot z żyłą i z drugiej przy pomocy prostego multimetru ustawić opcję brzęczyka i sprawdzić czy jest sygnał.
@PawMad: Musiałbym multimetr kupować, raczej będę podpinał metodą prób i błędów. Rozumiem, że na TV pojawi mi sie jakiś komunikat o mocy sygnału. Opcjji nie ma jakoś strasznie dużo, tylko że może się okazać że jeszcze na klatche schodowej bede cos musial grzebać
@Aerwin: Mi się wydaje, że ten nigdzie niepodłączony kabel, to właśnie z anteny zbiorczej. Musisz go połączyć z jednym z dwóch z tego trójnika. Bo ten pojedynczy w trójniku, to raczej kabel od kablówki i tam nie ma naziemnej.
@rama88 moze to byc kabel zapasowy, zalezy jak deweloper poprowadzil okablowanie.

@Aerwin moze byc tak ze kabel ze zbiorczej zostal przepiety do upc. Podaj mi na priv adres (mieszkania nie musisz, sam blok wystarczy) to sie dowiem jak tam jest to poprowadzone i co trzeba zrobic.