Wpis z mikrobloga

@Hindarsfjall no to akurat byłaby słaba sytuacja, może żyje w słabym społeczeństwie ale u mnie z 90% takich osób w ogóle nie pracuje tylko właśnie jakąś emerytura. Też nie lubię PiSU ale taka aktywizacja zawodowa osób starszych to w sumie byłby ciekawy pomysł w obliczu zbliżającego się kryzysu demograficznego
jak beda chcieli zlikwidowac zlobki to dobrze? Swietny pomysl, a ci, ktorzy nie maja zadnych rodzicow do pomocy beda podwojnie zachwyceni :D


@Hindarsfjall: Spokojnie. poza dużymi miastami żłobków I TAK NIE MA. .

62 proc. polskich gmin nie ma żadnego dostępu do opieki nad najmłodszymi (żłobka, klubu dziecięcego czy dziennych opiekunów).
ŻADNEGO, prywatnego, publicznego, czy nawet klubiku.
Gminy wiejskie to grubo ponad 80%.
@Xreak: Widocznie żyjesz w społeczeństwie, gdzie ludzie mają późno dzieci. Jeśli ktoś w wieku 25 lat zostanie ojcem, a potem w wieku 50 dziadkiem, to dziadek+ z emeryturą wejdzie mu dopiero gdy wnuczek będzie miał 15 lat. Dziadek/babcia to słowa nacechowane starością i moherem, a w rzeczywistości niewiele osób zostaje pierwszy raz dziadkiem/babcią po 65 roku życia.
@caslin A nie wiem, jak ktoś był dziadkiem u mnie to jakoś nigdy nie pracował zawsze na jakiejś rencie albo emeryturze ale tak jak
@graf_zero wspomniał u mnie to w promieniu 100 km to żadnego żłobka nawet nie ma xD