Wpis z mikrobloga

  • 0
@Hindarsfjall Nie wierzę w to. Byłoby to wyciąganie ludzi z rynku pracy, gdy system emerytalny jest przeciążony i dodatkowe obciążanie budżetu wydatkiem (po odjęcou dochodów z pracy tych ludzi).

Nawet oni nie są tak nieodpowiedzialni.
  • Odpowiedz
Widzę że nikt nie poruszył najważniejszego tematu.

Jako ojciec dziecka które niedługo idzie do przedszkola żałuję że nie posłałem go do żłobka.
Głównym aspektem przedszkola/żłobka jest rozwój dziecka i adaptacja do życia w grupie/społeczeństwie.
Także aż mnie skręca od pieprzenia że babcia/dziadek lepiej się zajmą dzieckiem niż w "profesjonalnych" placówkach. Jak babcia ma zastąpić grupę rówieśników?

Poza tym jest już rozwiązanie.... chyba się nazywało aktywizacja zawodowa, osobę bezrobotną można zatrudnić jako opiekuna
  • Odpowiedz
@graf_zero: Potwierdzam. W Poznaniu miałem żłobek i 2 przedszkola tylko na moim osiedlu, wszędzie max 300m.

Po przeprowadzce wcale nie tak daleko, w gminie nie ma żadnego. Najbliższy, prywatny, w sąsiedniej gminie, więc gdybym chciał puścić tam swoją córkę to cena byłaby wysoka.

Uważam, że zamiast tego 500+ powinni stworzyć system opieki i edukacji dzieci. Można nabudować żłobków i przedszkoli, wyposażyć, zatrudnić opiekunów, zapewnić wszelkie materiały i zabawki, wyżywienie. W szkołach
  • Odpowiedz
@Xreak: w jakiś ostatnich przeciekach było, że nie można wiązać tego dodatku z emeryturą. Zresztą jednym z założeń niższego wieku emerytalnego dla kobiet było właśnie zajmowanie się wnukami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak jest pełna obsada dziadków i babć to wszyscy dostaną? Jak została jedna babcia to dostanie cztery dodatki?
  • Odpowiedz
@2mack: sam na lekcji w szkole kiedyś wpisałem to jako argument za wcześniejszym wiekiem emerytalnym kobiet, ale wtedy mnie chciały dojechać feministki z klasy, że to zmuszanie do bezpłatnej pracy, zero logiki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Przy dwójce dzieci i tak dopłaca się masę kasy do żłobków, przedszkoli i dalszej nauki, mimo 500+.

Założę się, że koszty takiego kompleksowego programu byłyby znacznie niższe niż 40 mld zł...


@Cumulonimbus:
No niestety - Polacy pragną populizmu a nie skutecznej polityki spolecznej
  • Odpowiedz
@graf_zero: Czy ja wiem?

500+ stał się takim gorącym jajkiem. Żadna partia go nie zniesie bo nie wygra z takim hasłem wyborów.

Ale czy partia, który by dała taki kompleksowy program zamiast kasy też by poległa?

W sumie tu jest Polska, raz, że jakaś partia już musiałaby mieć opracowany cały plan wdrożenia tego, żeby od razu po wyborach zacząć działać (a lepiej zajmować się aktualnymi wojenkami niż pracować nad programem), dwa
  • Odpowiedz
Tylko wiesz jak było z 500+ założenia mogą być dobre

@blogger: założenia 500+ było takie że kobiety w wieku produkcyjnym będą rezygnować z pracy, bo będą dostawały hajs za bąbelka - moim zdaniem problem z tym programem był już na etapie założeń
babcia + ma w założeniach zwolnienie miejsca pracy dla młodszego pokolenia i odciążenie żłobków. Nie wiem tylko jak mają zamiar weryfikować to czy babcia faktycznie opiekuje się dzieckiem (a
  • Odpowiedz