Wpis z mikrobloga

przecież wszystkiego nie zlikwidują, tylko jak już to wprowadza jakis program

Spokojnie. poza dużymi miastami żłobków I TAK NIE MA. .


@Xreak: @Hindarsfjall: @graf_zero: A w dużych miastach do państwowego i tak się nie idzie praktycznie dostać, a prywatny to ponad 1k miesięcznie. Na likwidacji państwowych stracili by najwięcej ci mniej zarabiający, bo musieli by korzystać z prywatnych. Ale zamiast debilnych programów Babcia+ państwo powinno iść właśnie w organizowanie
  • Odpowiedz
no to akurat byłaby słaba sytuacja, może żyje w słabym społeczeństwie ale u mnie z 90% takich osób w ogóle nie pracuje tylko właśnie jakąś emerytura. Też nie lubię PiSU ale taka aktywizacja zawodowa osób starszych to w sumie byłby ciekawy pomysł w obliczu zbliżającego się kryzysu demograficznego


@Xreak:

To jest DOKŁADNA ODWROTNOŚĆ aktywacji zawodowej. Opieka nad wnukiem nie produkuje pkb.

@kszaku: Oczywiście że kasa powinna iść organizowanie opieki publicznej.
  • Odpowiedz
  • 0
@graf_zero No opieka nad wnukami nie ale na takiej wsi z reguły to kobieta zajmuje się dzieckiem i nie pracuje a tak to by mogła iść do pracy
  • Odpowiedz
  • 2
@dwa_szopy No właśnie w miastach, PiS ma w #!$%@? całe wasze miasta i co się tam dzieje bo ich wyborcy z reguły to właśnie mniej wykształceni ludzie ze wsi, dla nich taki program będzie sporym udogodnieniem
  • Odpowiedz
No opieka nad wnukami nie ale na takiej wsi z reguły to kobieta zajmuje się dzieckiem i nie pracuje a tak to by mogła iść do pracy


@Xreak:

Gdyby miała żłobek, to KAŻDA mogłaby iść, bez pytania dziadków. A dokładnie wiemy jak to by wyglądało - ekstra babcia 500+ i tyle.
  • Odpowiedz
  • 0
@graf_zero No nie widać że nie znasz zbytnio mentalności ludzi na wsi niektórzy za żadne skarby nie chcą oddać dziecka do przedszkola bo w TVP powiedzieli że tam biją dzieci
  • Odpowiedz
ale na takiej wsi z reguły to kobieta zajmuje się dzieckiem i nie pracuje a tak to by mogła iść do pracy


@Xreak: witamy w roku 2021. z ktorego przybyles? 2000?

A nie wiem, jak ktoś był dziadkiem u mnie to jakoś nigdy nie pracował zawsze na jakiejś rencie albo emeryturze


@Xreak: tez pamietam takie czasy ale to bylo 20-30 lat temu. dla przykladu. moi rodzice maja wnuki 3-5-7 lat
  • Odpowiedz
  • 0
@MangoZjem no tak moja wieś jest około w latach 2000 tak jak większość osób ze ściany wschodniej które głosują na PiS, mówię że sam nie popieram PiSu ale ten pomysł odnalazłby popracie wśród takiej grupy osób i przynajmniej trochę rozwinąłby ten zascianek
  • Odpowiedz
No nie widać że nie znasz zbytnio mentalności ludzi na wsi niektórzy za żadne skarby nie chcą oddać dziecka do przedszkola bo w TVP powiedzieli że tam biją dzieci


@Xreak:

No i nad tym też trzeba pracować.

A nie zostać tradycyjny model gdzie dzieci bije się tylko w domu, ale teraz za dodatkowe 500zł
  • Odpowiedz
@Xreak: znalazlby poparcie ale na pewno by nic nie rozwinal. to juz lepiej budowac zlobki i dac prace ludziom. tez pochode ze wschodniej polski, wiem nawet jak wyglada zycie na wschodniej wsi bo sie czesciowo na takiej wychowalam i zgoda, ze pokolenie mojej babci to raczej pracowalo w polu/przy domu niz na etacie ale pokolenie moich rodzicow juz normalnie pracuje lub ma wlasne gospodarstwo ktore wymaga nie mniej pracy. emeryture dostajesz
  • Odpowiedz
@Xreak: jeśli chodzi o opieke nad dzieciem i ocene "dziadkowie vs przedszkole/żłobek", to przynajmniej u mnie dziadkowie kompletnie się nie sprawdzili. Nie mieli pomysłów na zajęcie dziecka, nie mieli pomysłów na zabawę, niczego go nie uczyli. Tylko słodycze, zajmowanie dziecka bajkami i siedznie obok samotnie bawiącego się dziecka i przeglądanie fb na komórce. Gdy młoda zaczeła chodzić do złobka montessori dziecko codziennie praktycznie wraca z nowymi umiejętnościami, wybawione, wybiegane i ogólnie
  • Odpowiedz