Wpis z mikrobloga

Dlaczego podczas konwersji danych wektora na dane liczbowe nie powstaje mi missing data NA, tylko jakieś randomowe wartości liczbowe? Uczę się R na podstawie kursu z edEXa i prowadzący nie miał z tym kompletnie problemu. Pytałam o to na forum grupowym pod kursem, ale nikt mi nie odpowiedział, chyba nikt nie miał podobnego problemu. Ktoś doświadczony wie może jak to rozwiązać i dlaczego w ogóle NA jest zastępowane jakąś losową liczbą?

#r #rstudio #datascience #danezdupy
hhnks - Dlaczego podczas konwersji danych wektora na dane liczbowe nie powstaje mi mi...

źródło: comment_1619550327kQiZJRjjJ7MhSXpTkMjXaX.jpg

Pobierz
  • 10
@hhnks:Hej, twój kod, a raczej jego koniec to jest, utwórz wektor x z wartościami b, 3, 3.
Tutaj nie ma żadnych pustych wartości,
czy do "b" jest przypisana wartość -1?
Bo tak mi się wydaje ze jest w pamięci programu.
Dodatkowo, komendu as.numeric i tak dalej nie zmieniają typu danych w tkaiej formie jak masz napisane, aby zmiana była trwała musi być to przykładowo w takiej formie x <- as.numeric(x)
Dzięki wielkie za odpowiedź :D Faktycznie, pisałam to w używanym wcześniej skrypcie i akurat do "b" była już przypisana wartość :) również dzięki za info odnośnie działania komend as.numeric etc., nieświadomie robiłam ten błąd i próbowałam sobie "skrócić" komendę.

Na screenie widać jeszcze jak sprawdzałam co się stanie jak nie wpiszę cudzysłowu, teraz już wiem ;)
hhnks - Dzięki wielkie za odpowiedź :D Faktycznie, pisałam to w używanym wcześniej sk...

źródło: comment_1619553667iNahCCyz1i8LAeRXQRjzQP.jpg

Pobierz
@kuljak: Dzięki za polecanko :) Biecka już jakiś czas śledzę na linkedInnie, a książkę mam w pdfie już, chociaż przyznam, że narazie ją odpuściłam, bo chciałam zrobić jakiś podstawowy kurs edEXowy i po nim uderzyć w książki. Od maja będę mieć więcej czasu i wtedy planuję poświęcić dużo czasu na naukę. Zazwyczaj podczas nauki skupiałam się na korzystaniu z jakiegoś jednego głównego źródła, wiadomo, że się googluje przy tym, ale jak
Raczej nie powinno być problemu, ale chyba o ile nie będziesz skipował. Na edEXie jestem nowicjuszem i ten od R jest moim pierwszym, ale możliwe, że te kursy różnią się zasadami. raczej wszystko jest w opisie danego kursu